Şampiyon kısrak PERİ LİNA'nın kardeşi formunu bulmaya başladı.

        

Şampiyon kısrak PERİ LİNA'nın kardeşi formunu bulmaya başladı.

2018 yılının Türkiye'nin üç yaşlı şampiyon kısrağı PERİ LİNA'nın erkek kardeşi olan SILK ROAD ekürümüzün beklediği yarışlarının henüz yapamamış olsa da yaşamış olduğu büyük sıkıntı sonrası İstanbul Veliefendi Hipodromunda 29 Eylül 2019 günü katıldığı 1900 metre çim pistteki koşusunu jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde kazanarak ekürümüze moral verdi. 
 
 
Temmuz ayı içerisinde Batı Nil virüsü aşısı sonrası rahatsızlanması sebebiyle bir süre koşamayan safkanımız SILK ROAD ara sonrası Bursa'da katıldığı koşuda her ne kadar istediğimiz dereceyi elde edememiş olsa da nefes toplayarak geldiği İstanbul'daki koşusunda 1900 metredeki koşusunu 1:56.63 bitiriş derecesiyle kazanarak önümüzeki günlerde katılmayı planladığımız koşuları için ekürümüze umut verdi.
 
Silk Road'ın babası 2018 yılı Gazi koşusu galibi şampiyonumuz HEP BERABER'in de babası olan Scream to Scream'dir. Antrenörlüğü Askeri Canpolat'ın yaptığı eyer almak için Serkan Süslü'nün imza attığı SILK ROAD'ın annesi şampiyon kısrağımız PERİ LİNA'nın da annesi olan Efisia'dır. Efisia'nın vermiş olduğu 2017 doğumlu KAR TANESİ isimli tayımız Bursa'da antrenörümüz Askeri Canpolat'ın idaresinde koşacağı ilk yarışı için hazırlıklarını sürdürmektedir.Bugün on üçüncü koşusunu koşabilen SILK ROAD üçüncü birinciliğini elde ederek kariyer kazancını 181.420 TL'ye ulaştırdı.
 
 
 
Okunma 1213 defa