Pazartesi, 22 Nisan 2024 22:58

2024 yılının yarışçılıktaki yeni sezonu bizim için MAKUL ile başladı.

2024 yılı İlkbahar/Yaz yarış sezonumuz tüm atçılık camiamıza tekrar hayırlı uğurlu olsun.
 
Kış sezonunu dinlenerek ve atlarımızı yeni sezona hazırlayarak geçiren ekürümüz çim pist koşularının başlamasıyla birlikte yavaş yavaş hazırladığımız atlarımızı tekrar koşmaya başlıyoruz.
 
19 Nisan 2024 Cuma günü, Bursa Osmangazi hipodromunda günün yedinci koşusu olarak koşulan Bursa Emniyet Müdürlüğü koşusu 1500 metre çim pistte on bir 3 yaşlı safkanın katılımıyla koşuldu.
 
Bu önemli koşuda start alan safkanımız MAKUL(Hep Beraber-Karamelek/Student Council) başarılı jokeyimiz Sadettin Boyraz idaresinde start aldı. İki numara kulvar avantajını çok iyi değerlendirerek yarışa başlayan MAKUL startın verilmesiyle birlikte liderliği eline alarak açılış dört yüzünü 25, yarışın ilk sekiz yüzünü 26.61 istediği tempolarda geçen safkanımız son düzlük üzerinde jokeyinin teşviklerine cevap vererek yarışın son sekiz yüzünü 51.32 geçtiği koşusunu 1:29.68 bitiriş derecesiyle en yakın rakibinin 4,5 boy önünde kazanmayı başardı. Koşu sonrası Bursa ilimizin emniyet müdür sayın Dr. Sadık Akın Zaimoğlu kupamızı Veysel Kahraman adına ekürümüzün antrenörü Hüseyin Çalışkan'a verirken, kupa seromonisinde Bursa Osmangazi hipodromumuzun sevgili müdürü Devrim Evcim'de katılım göstererek bizleri onurlandırdı.
 
Ekürümüzün yetiştirdiği MAKUL'un annesi KARAMELEK yarış kariyerinde 23 kez start alıp bir yarış kazanmayı başarmış bir kısrak olarak ilk verdiği yavrusu'dur. Babası HEP BERABER 2018 yılı GAZİ koşusunu gösterişli kazanması sonrası bir daha koşmayı başaramadığımız aygırımızın günümüze kadar beş koşan temsilcisinden üç yavrusu yarış kazanmayı başarmış, 2023 yılında Seyhan-Adana Aşım istasyonunda sınırlı sayıda kısrağa aşım yapmış, 2024 aşım sezonunda ise İzmit'teki kendi çiftliğimizde aşım yapmaktadır.
 
 
Bugün on birinci kez start alan MAKUL dördüncü birincliğine ulaşarak kariyer kazancını 1.353.407TL'ye çıkardı.
 
 
 
 
 
Okunma 235 kez Son değişiklik Cuma, 26 Nisan 2024 06:34