Cumartesi, 09 Kasım 2019 21:41

HEP BERABER'in kız kardeşi SHORTY kariyerinin ilk birinciliğini elde etti.

2019 yılında İzmit Pansiyon Hara'da canlı tay garantisiyle 12,500 TL'den aşım yapmış aygırlarımızdan MARCAVELLY'nin bu yıl içerisinde Türkiye'de koşan ilk jenerasyon tayları ile kolay kolay elde edilemeyecek bir başarıya imza atıyor dersek yanlış söylemiş olmayız.
 
MARCAVELLY'nin TJK kayıtlarına göre günümüze kadar on tayı koşup bunlardan yedi'si koşu kazanmayı başarmışlardır. Koşu kazanan bu tayların beş tanesi ise Şartlı 1 diye tabir edilen ikramiyesi diğer maiden yarışlara göre daha yüksek olan koşu kazanma başarısı göstermişlerdir. Beş adet şartlı 1 yarış kazanan tayların üç tanesi kum pistte, iki tanesi çim pistte koşu kazanmış olmaları aygırımız MARCAVELLY'nin başarısını bir kat daha arttırmaktadır.
 
 
Ankara 75. yıl hipodromunda 09 Kasım 2019 günü, günün üçüncü koşusunda 2 yaşlı dişi tayların start aldığı 1300 metre kum pistteki koşuya onbir dişi tay katıldı. Türkiye'nin en önemli koşusu GAZİ koşumuzu 2018 yılında kazanmış HEP BERABER'in kız kardeşi SHORTY beklediğimiz birinciliğine Ayhan Kurşun idaresinde beyaz bayrak ayna yaparak son sekiz yüzünü 51.64 geçerek koşuyu 1:23.14 bitiriş derecesiyle en yakın rakibesinin yaklaşık iki boy önünde rahat bir şekilde kariyerinin ilk birinciliğini elde ederek, önümüzdeki yıl koşacağı yarışları için ekürümüze umut verdi.
 
 
Şampiyon HEP BERABER'in de annesi ekürümüzün kısraklarından VENEZUELLA'dır. Yaşamış olduğu sıkıntıdan dolayı çok uzun süren bir yarış hayatı bulunmayan Venezuella'nın ikinci annesi VOICE to VOICE maiden bir isim olup, üçüncü annesi ise bir çok kez start almasına rağmen koşu kazanmayı başaramamış bir isim olan Brooks Masquerade'dir.
 
Antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı, eyer almak için Erdal Gökçe'nin imza attığı SHORTY aygırlarımızdan MARCAVELLY'nin yedinci kazanan temsilcisi oldu.
 
 
[bt_video url="https://video-cdn.tjk.org/videoftp/2019/11/19110953.mp4" width="600" height="400" responsive="yes" autoplay="no" control="yes" loop="no"][/bt_video]
Okunma 360 kez