Salı, 21 Ocak 2020 22:11

Prensesimiz 2020 yılının ilk yarışında Meydan Hipodromunda bizleri heyecanlandırıcı ve umut verici yarış koştu.

Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda ülkemizi Dubai'de temsil eden iki safkandan birisi olan şampiyon prensesimiz PERİ LİNA 16 Ocak 2020 günü Meydan Hipodromunda katıldığı toplam ikramiyesi $250.000 dolarlık (Gr-2) Cape Verdi Stakes koşusunda 1600 metrede başarılı jokeyimiz Selim Kaya ile start aldı.
 
PERİ LİNA start çıkışında yaşadığı bir saniyelik sadece ve sadece bir saniyelik geçikme şampiyon kısrağımızın annelik kariyerine bir kez daha grup koşu başarısı yazdırmayı  boyun farkla kaybetmemize sebep oldu. Startı yavaş almasından dolayı grubun gerisinde bekleme yapmak zorunda kalan PERİ LİNA usta jokeyimiz Selim Kaya'nın itidalli binişiyle son düzlük üzerinde yapmış olduğu sprintiyle önümüzdeki koşular için bizleri ümitlendirecek bir performans ortaya koyarak yarışını dördüncü olarak tamamladı.    
 
Koşu sonrası jokeyimiz Selim Kaya kısraktan çok memnun olduğunu belirterek, koşu sonrası gece Meydan Hipodromunda, ekürümüzün sahibi Fedai Kahraman,antrenörümüz Eser Yeşil, Dubai'de bulunan çalıştırıcığımız Kadir Baltacı, jokeyimiz Selim Kaya ve menajerimiz Kadir Kıygır ile birlikte koştuğumuz koşuyu elekten geçirerek bir sonraki yarışında nasıl koşmamız gerektiği konusunda görüş alış verişinde bulunuldu.
 
Şampiyon kısrağımız PERİ LİNA, İNŞALLAH bir sıkıntı yaşamazsa bir sonraki yarışı 13 Şubat 2020 günü 1800 metre çim pistte dişilere ait Balanchine Stakes koşusunda koşmayı planlamaktayız.
 
 
 
Okunma 270 kez