Pazartesi, 10 Şubat 2020 14:26

KING DAVID'in kazanan ilk tayı SULTAN REEDS oldu.

Japon yarışçılığının ilerlemesinde ve gelişmesinde çok önemli bir rol oynayan SUNDAY SILENCE her ne kadar kariyerine Kentucky Derby birinciliğini yazdıramamış olsa da vermiş olduğu yavruları ile Japon yarışçılığına aygırların babası olarak ismini yazdırmıştır. Sunday Silence’ın temsilcilerinden yarış hayatını tamamladıktan sonra faal olarak aygırlık yapan Triple Crown sahibi Orfevre’nin babası Stay Gold, Dubai World Cup koşusu galibi Victoire Pisa’nın babası Neo’s Universe, ve Dünya yarışçılığın imparatoru Coolmore’ın sahibi olduğu muhteşem GALILEO’nun tahtını sallayan Deep Impact ilk anda KING DAVID ile aynı kan hattına gelen isimler olarak sayabileceğimiz başarılı aygırlardır.

Bir başka önemli bilgi ise; Ülkemizde kısa dönem aygırlık kariyeri olmasına rağmen, Türkiye’nin  en önemli koşusu Türk yarışçılığının Derbisi, GAZİ koşusunu kazanmayı başarmış iki yavru vermiş, iki yaşlılığında Avrupa’da yılın iki yaşlı dişi tayı seçilmiş, 2008 yılında İngiltere Diş Tay Deneme koşusunu kazanmış NATAGORA ile adından bahsettiren ülkemizde beş temsilcisinin altı sıfırlı rakam sınırını aşmış toplamda 79 temsilcisinin yüz bin Türk Lirası sınırını geçtiği DIVINE LIGHT aygırımız KING DAVID in başarılı olacağının en önemli detayıdır.

Geçtiğimiz yıl koşan iki yaşlı taylarıyla Fransa’da 2017 yılını ikinci olarak tamamlamış, 2018 yılında üç yaşlı taylar kategorisinde on yedinci sırada tamamlamış  2019 yılında Fransa'da 15,000 Euro bedelle aşım yapacak DABIRSIM ülke yetiştiricimiz için neden KING DAVID’i seçmeleri gerektiğine güzel bir başka örnektir.

Hat Trick aygırlık kariyerinde özellikle vermiş olduğu yavrularının iki yaşlı tay kategorisinde grup/stakes koşu kazanma başarıları KING DAVID için çok önemli bir detaydır. Bu detaylar neticesinde ülkemizde 2 yaşlı olarak 2020 yılında koşacak TJK'nın kayıtlarına göre 18 tay bulunmaktadır.

KING DAVID'in 2019 yılından itibaren ülkemizde koşmaya başlayan taylarından ilk kazanan isim SULTAN REEDS oldu.

08 Şubat 2020 günü koşulan dişilere ait maiden koşuda start alan SULTAN REEDS hem gösterişli koşu birinciliği hem de elde etmiş olduğu koşu birincilik derecesiyle aygırımız KING DAVID in önümüzdeki aşım sezonunda yetiştiriciler için uygun fiyat politikası ışığında talep görmeye aday aygırlar arasında olmasını beklemekteyiz. KING DAVID'in günümüze kadar beş tayı start almış, henüz start almamış dört tayı daha bulunmaktadır.

HAYALLERİ BÜYÜK OLANLAR İÇİN KING DAVID.... 

KING DAVID

Hat Trick  (Usa) – Storm West (Usa) / Gone West (Usa)

2009 Doğumlu Doru  -   Haraya Giriş Yılı: 2016

2020 Yılı Aşım Yeri: İzmit Fedai Kahraman Çiftliği 

Aşım Ücreti Canlı Tay : 5000 TL Live Foal (Canlı Tay)

KING DAVID Kariyer Kazancı: $ 455,509

 

İletişim bilgileri; ÇAPAN GÖKDEMİR - 0530 407 50 99

Email: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Okunma 199 kez