Salı, 14 Temmuz 2020 21:49

Filibeli sevdiği mesafede bir kez daha kazanmayı başardı.

Bursa Hipodromunda yaz sezonun başlamasıyla birlikte bir çok çimci safkanımız eski formalarına dönmeye başladılar.

13 Temmuz 2020 günü Bursa Osman Gazi Hipodromunda on'uncu yarış gününde günün on'uncu koşusu olarak handikap 17 koşu 1400 metre çim pistte koşulan koşuda dokuz isim start aldı.

Son metreleri çok çekişmeli geçen koşunun sonucu foto finişte komiserler kurulunun kararına kaldı. Genç ve başarılı jokeyimiz Mertcan Çelik idaresinde start alan FİLİBELİ burun ucu farkla rakibine göre kilo avantajının da etkisiyle 1:23.35 bitriş derecesiyle kariyerinin beşinci birinciliğine ulaştı.

Antrenörlüğünü Askeri Canpolat'ın yağtığı eyeri almak için Serkan Süslü'nün imza attığı FİLİBELİ maiden koşusundaki ikincilik harici kum pistte start aldığı koşularında tabela yapamamış olsa da çim pistte çıktığı zaman farklı koşarak ekürümüze sevinçler yaşatmaya devam ediyor.

Filibeli'nin babası Currency Swap iki yaşlılığında grup 1, üç yaşlılığında grup 2 koşu kazanmış bir isim olup 2018 yılında 2500 dolardan aşım yapmaktaydı.

Filibeli'nin annesi Brunilda ise kariyerine Arjantin'de başlamış daha sonraki yıllarda Amerika'ya gelerek grup koşu kazanma başarısını göstermiş bir isim'dir. Türkiye'de koşan ikinci yavrusu olan Filibeli iki yaşlılığında sorunlarından dolayı ekürümüzü çok uğraştırdıysa da kendisine yapılan bakımı ret etmeyerek beklediğimiz yarışları koşmaya başladı. Bugün yirmi beşinci kez start alan FİLİBELİ beşinci birinciliğini elde ederek kariyer kazancını 273.259 TL'ye çıkardı.

 

[bt_video url="https://video-cdn.tjk.org/videoftp/2020/7/200713410.mp4" width="600" height="400" responsive="yes" autoplay="no" control="yes" loop="no"][/bt_video]

 

 

 

Okunma 707 kez