Pazartesi, 23 Ekim 2023 21:04

Prenses Sena'nın ilk yavrusu ve ilk birincilik MAHARETLİ maiden'e veda etti.

Fedai Kahraman ekürisi olarak maiden kalan taylarımız sezon sonu yaklaşırken kazanmaya devam ediyorlar.
08 Ekim 2023 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda sezonun yetmiş sekizinci yarış gününde, günün ikinci koşusu iki yaşlı İngiliz maiden dişi yarışı olarak 1300 metre sentetik pistte on iki tayın katılımıyla koşuldu.
Güzel ve güneşli bir günde startın verilmesiyle  en dıştan gelen Candy Queen yarışın liderliğini aldı, bu dişi tayı My Sword koşuyu kazanmayı başaran tayımız Maharetli üçüncü sırada yarışını takip etti. Bu sıralama yarışın son üç yüz metresine kadar değişmedi bu metreden itibaren jokeyinden almış olduğu komutla yarışın liderliğini eline geçiren MAHARETLİ foto finişe yakın kuvvetle gelen Nicolica'nın ataklarına karşılık vererek 1:18.77 bitiriş derecesiyle kariyerinin ilk birinciliğini ekürümüzün başarılı genç ve güler yüzlü jokeyimiz Vedat Abiş idaresinde elde etti.
Fedai Kahraman ekürisinin kısrağı Prenses Sena kariyerinde üç kez start alabilmiş, koşu kazanmadan annelik kariyerine başlamış bir kısraktır. İlk yavrusunu yine ekürümüzün aygırı HEP BERABER'den verdiği bugün koşu kazanmayı başaran MAHARETLİ'dir. 2022 doğumlu tayı yine ekürümüzün aygırı BODYGUARD HERO'dan olup, bu yıl doğan tayını ise aygırımız MARCAVELLY'den verdiği erkek tayıdır.  
 
 
Okunma 364 kez Son değişiklik Pazartesi, 23 Ekim 2023 21:12