Cumartesi, 26 Ağustos 2023 05:27

Günümüz yarışlarında BURGAS en iyi olduğunu Grup 1 Fatih Sultan Mehmet Koşusunda bir kez daha ispat etti.

Ekürümüzü gururlandıran BURGAS, 13 Ağustos 2023 günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1600 metre çim pistte katıldığı grup 1 Fatih Sultan Mehmet koşusunda bir kez daha ekürümüze büyük gurur ve onur yaşattı.
Belki'de BURGAS'a hak ettiği Triple Crown başarısını elde etmesini kendimiz engelledik. İlk kez koştuğu 1600 metre grup 1 Erkek Tay Deneme'deki jokeyine kamçı kullanmaması gerektiğini söylemiş olsa idik, büyük ihtimalle BURGAS, Triple Crown başarısını yapmış isimler arasında olacaktı. Genelde orta ve uzun mesafeli yarışlarda start almış şampiyonumuz BURGAS geçtiğimiz yıl kazandığı 1600 metredeki grup 1 Haliç Koşusu sonrası üçüncü kez bu mesafede 1600 metre çim pistte mücadeleye çıktı.
 
Ayağına çabuk olan şampiyonumuz istese yarışta liderliği de alabilirdi fakat Time to Shine biraz daha bizden ısrarcı olunca koşunun liderliğini ona bıraktık. Yarış içerisinde güzel bir yer alarak koşunun son düzlüğüne kadar idareli koştuk. Son düzlük üzerinde Aegean Finale biraz erken sprintine başladı, yarışa tempoyu veren Time to Shine üzerine başka gelen olmayınca genç jokeyi safkanını hırslandırmak için pres yapan rakibi Aegean Finale doğru yaklaşınca hemen bu ikilinin arkasında kalmış şampiyonumuz BURGAS bulduğu boşluktan tribünlere ters taraftaki skor board'a yakın bariyerlerden yapmış olduğu etkili ve göze hoş gelen sprintiyle bir anda rakiplerine hakim olup foto finişe kendinden emin fulelerle girerek bu sezon ki beşinci birinciliğine ulaştı. Şampiyonumuz BURGAS foto finişi geçereken kronometreler 1:37.25'i gösteriyordu.
Yetiştirciliğini ekürümüzün sahibi Fedai Kahraman'ın yaptığı Sanem Kahraman üzerine koşan BURGAS'ın antrenörlüğünü Eser Yeşil yapmaktadır. Şampiyon BURGAS'ın sabah idmanlarını yaptıran Kadir Baltacı aynı zamanda Eser Yeşil'in yardımcı antrenörü'dür.Bugün yirmi beşinci kez pistte çıkan şampiyonumuz on altıncı birinciliğine ulaşarak kariyer kazancını 13.5 milyon TL'ye çıkardı.  
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Okunma 370 kez Son değişiklik Cumartesi, 26 Ağustos 2023 05:35