Pazar, 13 Ağustos 2023 22:48

Bu yılki altıncı şartlı 1 koşu birinciliğimize SHIROKE ile ulaştık.

Ankara 75. yıl hipodromunda 03 Ağustos 2023 günü, Minimo adına 2 yaşlı dişi tayların start alabildiği Şartlı 1 koşu 1200 metre çim pistte on tayın katılımıyla koşuldu.
Ekürümüzü bu koşuda temsil eden SHIROKE, başarılı ve genç jokeyimiz Vedat Abiş idaresinde iyi start alsa da ilk kez start alan dişi taylar için aşırı hızlı kabul edebileceğimiz yarış başlangıcında rakiplerinin arkasında yerini aldı. Bu şekilde son düzlüğe çıkıldıktan sonra öndeki rakibelerinin dışına çıkarak sprintine başlayan Shiroke, yarışın son 150 metresinde rakiplerini yakalayıp, son 100 metrede tüm rakibelerine hakim olup son sekiz yüzünü 46.76, geçtiği koşusunu 1:12.81 bitiriş derecesiyle kariyerine kazanarak başladı.  
Sanem Kahraman'ın formasını taşıyan eyer almak için imzasını Kadir Baltacı'nın attığı, antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı SHIROKE'nin babası muhteşem aygır High Chaparral'in Ascot ve Goodwood'da birer grup 1 koşu olmak üzere toplamda altı koşu birinciliğine sahip TORONADO'dur. Toronado'nun ülkemizdeki bir diğer başarılı temsilcisi PEEKABOO'dur. Arqana 2020 yılı Aralık ayında yapılan gebe kısrak satışlarında Fedai Kahraman'ın ajentası tarafından 15.000 Euro bedelle satın alınarak ülkemize getirilmişti Mashka'dır. Türkiye'deki ilk yavrusu olan SHIROKE kariyerine kazanarak başlamış olması sebebiyle özellikle aygırımız BODYGUARD HERO'ya çok uyduğunu düşündüğümüz kısrağın Bodyguard Hero'dan vermiş olduğu iki yavrusunu şimdiden heyecanla koşu hayatlarını  bekliyoruz.
Fedai Kahraman ekürisine bu yıl 2 yaşlı 12 tay start aldı. Bunların altısı(Shiroke,Zizka,Makul,Resne,Prime,İzonun Kızı) ŞARTLI-1, üç'ü ise maiden koşu olmak üzere (Muntazam,Yablanista,Treff) toplamda DOKUZ 2 yaşlı tayımız koşu kazanmayı günümüze kadar başarmışlardır. Tüm ekiplerimizin ellerine sağlık.
 
 
 
Okunma 470 kez Son değişiklik Pazartesi, 14 Ağustos 2023 22:56