Cumartesi, 05 Ağustos 2023 23:49

MARCAVELLY nin kızı İZONUN KIZI kariyerine Şartlı 1 koşu birinciliğiyle başladı.

Ekürümüzün safkanlarının geneli çim pist orijinli olmaları sebebiyle mecburiyetten dolayı çok fazla Kocaeli Kartepe Hipodromunda yarışmayı tercih edemesek'te ekürümüzün aygırı Marcavelly'nin kızı İZONUN KIZI için ilk yarış olarak Kartepe pistini tercihledik.
 
01 Ağutos 2023 Salı günü İzmit Kartepe Hipodromunda günün birinci koşusu şartlı 1 dişi şartında 1200 metre kum pistte koşuldu. Yarışta biri ekürü olmak üzere toplam sekiz tay start aldı. Bu yarışta ekürümüzü kısrağı İZONUN KIZI, başarılı jokeyimiz Mustafa Çiçek idaresinde start aldı. İyi bir start çıkışıyla İZONUN KIZI liderliği alarak açılış dört yüzünü 25.26, sekiz yüzünü 52.40 ile lider geçerek son düzlüğü ilk gören isim oldu. Yarışın son metrelerine doğru jokeyimiz sürekli arkadan gelen var mı diye kontrollü bir şekilde İZONUN KIZI nı foto finişe ulaştırırken, finişi geçtiğinde kronometreler 1:16.94'ü gösteriyordu.
Ekürümüzün sahibi Fedai Kahraman'ın renklerini taşıyan, bir hafta öncesi İzmit'te giderek son sprintini Kadir Aydın idaresinde yapan,İZONUN KIZI'nın antrenörlüğünü Eser Yeşil yapmakta, eyeri almak için imzayı Kadir Baltacı atmaktadır. İzonun Kızı'nın annesi Keyse Tugen'de kendi yetiştirmemiz olup yirmi iki kez start alıp, bir yarış kazanmayı başarmıştır. 2023 yılında İzmit'deki kendi çiftliğimizde 20.000TL aşım bedeli ile görev yapmış, bu yıl Gazi koşusunu üçüncü tamamlamış CHAIKA, grup 1 dişi Kapadokya koşusu galibi GUILLOTINE'yi vermiş, SER VEYRON gibi milyon TL sınırını aşmış temsilcileri bulunan MARCAVELLY'nin temsilcisi İZONUN KIZI kariyerine galibiyetle başladı.
 
 
Okunma 373 kez Son değişiklik Cumartesi, 05 Ağustos 2023 23:54