Salı, 01 Ağustos 2023 07:29

Bu yılki beşinci şartlı 1 koşu birinciliğimizi ZIZKA ile İstanbul Veliefendi Hipodromunda elde ettik.

 
Yeni taylar yeni umutlar, sezonun ortasına geldiğimiz şu günlerde yavaş yavaş yarış hayatlarına başlıyorlar. Ekürü olarak her zaman en iyinin peşinde olmamızdan dolayı taylarımızı koşmakta acele etmiyoruz.
28 Temmuz 2023 Cuma gecesi İstanbul Veliefendi hipodromunda 2 yaşlı tayların şartlı 1 yarışı olan Abbas adına koşulan koşu koşuldu.
Yedi tayın start aldığı koşuda, startın kapaklarının açılmasıyla birlikte başarılı ve şampiyon jokeyimiz Gökhan Kocakaya idaresindeki ZIZKA liderliği alarak koşu başladı. Bu liderliğini yarışının sonuna kadar taşımayı başaran ZIZKA son sekiz yüzünü 47.80 geçtiği koşusunu 1:13.11 bitiriş derecesiyle en yakın rakibinin üç boy önünde kazanmayı başardı.
Sanem Kahraman'ın formasını taşıyan eyer almak için imzasını atıp, sabahları idmanlarını yaptıran Kadir Baltacı'nın çalıştırdığı, antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı ZIZKA'nın babası muhteşem aygır Shamardal'ın ikisi grup 2 koşu olmak üzere toplamda on iki koşu kazanmış temsilcisi SOMMERABEND'dir. Arqana 2021 yılı Şubat ayı karışık satışlarında gebe olarak satın alınan MAMUSELLA üç kez start alıp tabela başarısı elde edememiş maiden kısrak olarak 4.500 Euro bedelle satın alınarak ülkemize getirilmişti. Türkiye'deki ilk yavrusu ZIZKA kariyerine kazanarak başlamış olması sebebiye Hep Beraber'den ve Marcavelly'den vermiş olduğu yavrularının koşu hayatını şimdiden merakla bekliyoruz.
 
 
 
 
 
Okunma 437 kez Son değişiklik Salı, 01 Ağustos 2023 07:41