Çarşamba, 26 Temmuz 2023 14:15

Şampiyonumuz BURGAS dan bir başarı daha...

 
 
Eski adı BAŞBAKANLIK koşusu olan yeni isimiyle bu yıl beşinci kez koşulan Avrasya koşusu üç ve yukarı yaşlı safkanların katılımına açık 2000 metre çim pistte Veliefendi Hipodromunda koşuldu. Bu yılda geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi hiç bir üç yaşlı bir tay start almadı.
Ekürümüzün şampiyonu üst üste üç yarış kazanarak koşunun favorisi konumunda start alan BURGAS yarışını son düzlük üzerinde rakiplerinin biraz arkasında kalmasına rağmen başarılı ve genç jokeyimiz Vedat Abiş in soğuk kanlı binişiyle rakiplerinin dışına çıkarak yapmış olduğu etkili sprintiyle foto finişe yakın rakiplerimiz Aegean Finale ve Go Hero'ya hakim olarak yarışın son sekiz yüzünü 49.00 geçtiği koşusunu 2:02.63 bitiriş derecesiyle kariyerinin altıncı grup 1 koşu birinciliğine ulaştı.
Sanem Kahraman'ın formasını taşıyan, ekürümüzün kurucusu ve sahibi Fedai Kahraman'ın yetiştirdiği antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı sabah idmanlarını ve eyeri almak için imzasını atan yardımcı antrenörümüz Kadir Baltacı'nın hazırladığı BURGAS yirmi dördüncü koşusunda on beşinci birinciliğine ulaştı.
 
 
 
 
 
Şampiyon BURGAS ın babası Amerika'da New York eyaletinde bulunan Belmont Park Hiporomunda (Gr-1) Jamaica Handicap koşu birinciliğini 1850 metre çim pistte elde etmiş 29 koşusunda yedi birinciliği bulunan 455.509 dolar kariyer kazancına sahip KING DAVID 2023 yılında İzmit Pansiyon Hara'da 50.000TL bedelle aşım yapmıştır. Şampiyon BURGAS ın annesi ise ekürümüzün kısrağı olan THISBE'dir. Kısa süren koşu kariyerine ikincilikle başlamış THISBE dokuz kez start alabilmiş ve bunlardan ikisinde birincilik elde edebilmeyi başarmıştır. Hara hayatında günümüze kadar üç yavru verebilmiş THISBE nin ilk yavrusu ICEBERG bir kez koşabilmiş, WMURCOTT ise yavaş yavaş gerçek gücüne ulaşma yolunda emin adımlarla hazırlıklarına devam etmektedir.
 
 
 
 
Okunma 359 kez Son değişiklik Çarşamba, 26 Temmuz 2023 23:58