Cuma, 14 Temmuz 2023 14:03

Fevzi Çakmak Koşusu’nu bu yıl şampiyonumuz Burgas ile kazandık.

Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk Genelkurmay Başkanı, asker, devlet adamı ve siyasetçi Mareşal Fevzi Çakmak anısına düzenlenen koşu, Ankara 75. Yıl Hipodromu’nda 8 Temmuz Cumartesi günü saat 16.30’da koşuldu.
3 ve yukarı yaşlı safkanların katılımıyla koşulan koşuya biri üç yaşlı toplam altı safkan katıldı.
Startın verilmesiyle liderliği karşı düzlükte alan Arts Man, son düzlüğü de ilk gören isim oldu. Vernazza ve Cheeky Son lideri çok yakın takip ederek düzlüğü hemen Arts Man’in gerisinde çıkan isimler olduysadalar şampiyonumuz BURGAS öndeki dört ismi çok da fazla onlarla mücadeleye girmeden iç bariyerler tarafından yapmış olduğu güzel sprintiyle koşunun son sekiz yüzünü 48.16 geçtiği yarışını 1:54.78 bitirişiyle, sadece on üç gün önce Gazi koşumuzda start alıp yarışını üçüncü olarak tamamlamış Native Power’ın iki boy önünde kazanmayı başardı.
Sanem Kahraman’ın formasını taşıyan idmanlarını yapıp, imzasını atan Kadir Baltacı’nın antrenör menajerimiz Eser Yeşil ile birlikte hazırladıkları şampiyonumuz BURGAS bu yıl üst üste üçünü birinciliğini elde ederken toplamdaki birincilik sayısını on dört’e çıkardı.
 
 
 
 
 
 
Şampiyonumuz BURGAS’ın babası 2023 aşım sezonunda İzmit Pansiyon Hara’da aşım yapmış KING DAVID altı boş, günümüze kadar henüz on yedi bakılmamış ve yetmiş gebesi ile toplamda doksan üç aşım yapmıştır.  
 
 
Okunma 404 kez Son değişiklik Cumartesi, 15 Temmuz 2023 14:15