Pazar, 11 Haziran 2023 05:55

HEP BERABER, koşan yavruları genelde kazanarak kariyerlerine başlıyor.

Tüm at sahipleri ve yetiştiricilerinin heyecanlarının hat safhaya geldiği koşulardan  birisi de taylarnın ilk kez start aldığı şartlı 1 koşulardır. Yarış programında yavaş yavaş hipodromlarımızda koşulmaya başlanan şartlı 1 koşular yetiştiriciler ve at sahipleri için hayallerin başlangıcı olan koşulardır.
 
Ankara 75. yıl hipodromunda 08 Haziran 2023 Perşembe günü, günün ilk koşusunda 1000 metrede çim pistteki şartlı 1 koşuya sekiz tayın katılımıyla koşuldu.
Genç ve başarılı jokeyimiz Vedat Abiş idaresinde koşuda ekürümüz adına start alan RESNE iyi bir start çıkışıyla almış olduğu liderliğini foto finişe kadar taşıyarak, yarışın son sekiz yüzünü 46.64 geçtiği koşusunu 1:00.16 bitiriş derecesiyle en yakın rakibinin iki boy önünde rahat kazanarak bizleri sonraki koşuları için umutlandırırken bu biriniliğiyle de çok da mutlu etti.
Ekürümüzü daha çok mutlu eden konu ise kendi aygırımız olan 92. Gazi koşusu galibi şampiyon HEP BERABER in koşan ikinci tayının da kazanarak kariyerine başlamasıydı. RESNE nin annesi ekürümüzün kısraklarında aygırımız Marcavelly'nin kızı RUSE'dir. Ruse'de kariyerine Kocaelin'de katıldığı şartlı 1 koşu birinciliğiyle başlamış olsa da daha sonra yaşamış olduğu sorunlardan dolayı anneliğe ayırdığımız bir isim'dir. RUSE'nin ilk yavrusu RESNE'dir. Bir yaşındaki ikinci yavrusu yine HEP BERABER'den verdiği dişi taydır. Bu yıl doğan tayı ise yetiştiriciliğimizde henüz şans bulamasa da kendisini ileri de ispat edecek şampiyon koşucu ve Japonya'da aygırlık yapan CARRAVAGIO ile anne'den kardeş NEVER TOUCH A STAR'ın yavrusu KIRCAALİ'den bir erkek tayı bulunmaktadır.
2023 yılında Seyhan-ADANA aşım istasyonunda görev yapmış aygırımız HEP BERABER, Çukurova yetiştiricisi tarafından pek fazla şans bulamasa da kendi ekürümüz dahil toplam'da 25 aşım yapmıştır.
Kahraman ekürüsü olarak Çukurovalı ve Güney Doğu bölgesindeki yetiştiricilerimize 2017 yılında King David ve Hep Beraber, 2020 yılında Marcavelly, 2021 yılında Şanlıurfa Pansiyon Hara'da  King David ekürümüz adına görev yapmış olsalar da pek fazla ilgi görmemiş aygırlarımızdır. 2023 yılında HEP BERABER'in aşım ücreti sadece 20.000TL'ydi.
 
 
2023 yılında ilk defa tayları koşan 92. Gazi koşusu galibi şampiyon HEP BERABER'in koşan üç yavrusunun ikisi birincilikle kariyerlerine başlarken yine aynı gün Ankara'da ekürümüz formasıyla start alan biraz da jokeyimizin tayına fazla güvenmesinin yanında, formda iki isime geçilerek koşu hayatına üçüncülükle başlamış MAHARETLİ şampiyonumuz HEP BERABER'in koşan üçüncü tayı'dır.
 
 
 
Okunma 498 kez Son değişiklik Pazartesi, 12 Haziran 2023 06:03