Pazartesi, 05 Haziran 2023 17:36

MAKUL, şampiyonumuz HEP BERABER in koşup kazanan ilk tayı oldu.

03 Haziran 2023 günü İzmir Şirinyer Hipodromunda günün ilk koşusu 1100 metre kum pistte onbir tayın katılımıyla koşuldu.
Bu koşunun orijinali çim pistte yapılacaktı fakat İzmir mahalli yarış komiserleri yağan yağmur sonrası yapılan ölçümlerde çıkan 5,2 çok ağır çim pistten dolayı gün içerisinde çim pistte koşulacak koşuların tamamının kum pistte koşulmasına karar verdiler.
Bizim için çok heyecanlı bir gün dü sadece Ankara'da ve yarın İstanbul'da koşulacak önemli koşuların yanında kendi aygırımız ve kısrağımızın yavrusuyla katılacağımız şartlı 1 koşu bizler için heyecan bakımından sanki bir adım daha öndeydi.
 
 
 
 
 
MAKUL(Hep Beraber-Karamelek/Student Council) başarılı jokeyi Nevzat Avcı idaresinde iyi bir start çıkışıyla almış olduğu liderliğini match yarışı yaptığı Miss Electra'nın tüm ataklarına koşunun başından beri karşılık vererek yarışın son sekiz yüzünü 50.80 geçtiği yarışını 1:09.84 bitiriş derecesiyle kariyerine kazanarak başladı.
 
 
 
 
Kısrağımız KARAMELEK her ne kadar yirmi üç yarışında tek koşu kazanmış olsa da anne olarak güzel taylar vermeye aday bir anne olarak kısrak kadromuzda'dır.
2018 yılı Gazi koşusu galibi şampiyonumuz HEP BERABER 2023 yılında koşacak ilk jenerasyon altı yavrusu bulunmaktadır. Önümüzdeki günlerde HEP BERABER in yeni yavrularından RESNE ve UĞULTU ilk yarış hayatına başlayacak isimlerden'dir. Onların koşacağı gün bizler için ayrı bir heyecan olacaktır.
HEP BERABER, 2023 aşım sezonunda Seyhan-Adana aşım istasyonunda 20.000 TL bedelle aşım yapmıştır. HEP BERABER bu sezon yedi henüz bakılmayan, iki çekilmeyen toplam 17 gebe kısrak ile yirmi altı müracat almıştır.
 
 
 
 
Okunma 418 kez Son değişiklik Pazartesi, 05 Haziran 2023 17:47