Salı, 09 Mayıs 2023 06:52

Aygırımız BODYGUARD HERO nun koşup kazanan ilk tayı YABLANİTSA oldu.

2023 yılında ilk kez yavruları koşacak aygırlar içerisinde ekürümüzün iki first crop aygırı bulunmaktadır. Her ikisinin de yavrularının nasıl koşacağı merakla beklediğimiz aygırlarımız HEP BERABER ve BODYGUARD HERO'dur.
 
İlk kez Kocaeli Kartepe Hipodromunda start alan YABLANİTSA biraz rakibi ile erken mücadeleye girip biraz da pistin durumundan etkilendiğinden şartlı 1 yarışını üçünü olarak tamamlamıştı.
 
İlk yarışı sonrası YABLANİTSA 05 Mayıs 2023 Cuma günü Bursa Osmangazi Hipodromunda günün üçüncü koşusunda 1000 metre çim pistteki koşuda start aldı.
 
Sekiz tayın start aldığı koşuda iyi bir start çıkışıyla liderliği eline geçiren YABLANİTSA başarılı jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde rakiplerine şans tanımayarak almış olduğu liderliğini foto finişe kadar taşıyarak ağır çim pistte koşulan koşuyu 1:00.43 bitiriş derecesiyle kazanarak aygırımız BODYGUARD HERO nın koşan ve kazanan ilk tayı oldu.
 
Hikmet Öylü formasıyla koşan yüzde elli ortaklığına sahip olduğumuz YABLANİTSA nın annesi birisi kupalı koşu olmak üzere üç koşu kazanmış YABLANİTSA nın ortaklığında olduğu gibi Hikmet Öylü ve Fedai Kahraman'ın ortak koştuğu isim olan ALBANY'dir. Albany'nin koşan ilk tayı olan Yablanitsa anne'nin de koşup kazanan ilk tayı oldu.
 
BODYGUARD HERO yaşadığı sorunlar ve diğer etmenlerden dolayı gerçek gücünü hiç bir zaman ülkemizdeki koşularında gösterememiş muhteşem bir pedigriye ve konformasyona sahip bir safkan'dı. İlk jenerasyonda sınırlı sayıda tayı bulunan Bodyguard Hero 2023 aşım sezonunda Karacabey Pansiyon Hara'da 20.000TL gibi çok uygun bir fiyatla aşımlarına devam etmektedir.
 
 
Okunma 533 kez Son değişiklik Salı, 09 Mayıs 2023 07:07