Cumartesi, 22 Nisan 2023 22:54

Çok bekletti ama Şartlı 1 yarış kazanarak kariyerine başladı.

Yaklaşık bir ay önce 2023 yılının ilk yarışını HEADMAN ile kazanmış ekürümüz 2023 İlkbahar-Yaz sezonunun İstanbul Hipodromunun üçüncü yarışında ikinci birinciliğimizi 3 yaşlı İngiliz safkanlarının 1600 metre çim pistte katıldıkları Şartlı 1 yarışta elde ettik.
 
 
Bölünen şartlı 1 yarışını ikinci grubunda start alan AHATLI başarılı ve genç jokeyimiz Vedat Abiş idaresinde koşuya katıldı.
İyi bir start çıkışıyla koşunun ilk metrelerinde liderliği eline geçiren AHATLI ilk iki yüz metre geçildikten sonra dışından atak yapan rakibi Geraldine'ye koşunun liderliğini vererek son dönemeçi ikincilikte takip ederek döndü. Düzlüğe çıkılır çıkılmaz liderliği Ahatlı alsa da dışından atak yapan Sky One'ın sürekli tamponuna mağruz kalarak kara tahtaların olduğu tarafa doğru giden Ahatlı düzgün bir sprint yapamadıysa da rakiplerine teslim olmayarak koşunun son sekiz yüzünü 50.36 geçtiği koşusunu 1:39.57 bitiriş derecesiyle kariyerine birincilikle başladı.
 
 
Ekürümüzün formasıyla koşu kariyerine sahip Mestanlı her ne kadar maiden yarış kazanamamış olsa da şampiyon BURGAS ve LION VICTORY'nin babası King David'den verdiği ilk yavrusu AHATLI'dır. Ekürümüzün sahibi Fedai Kahraman'ın renkleri ile start alan antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı, idmanları ile bizzat ilgilenen Kadir Baltacı'nın resmi antrenör olarak imza attığı AHATLI babası King David'in 2023 yılında koşu kazanan altıncı temsilcisi oldu. İzmit Pansiyon Hara'da 50.000TL bedelle aşım yapan King David'in bu yıl on altı temsilcisi start aldı.
 
 
 
 
 
Okunma 441 kez Son değişiklik Cumartesi, 22 Nisan 2023 23:02