Cumartesi, 10 Aralık 2022 03:46

ASUDE SULTAN sentetik pisttede başarılı olabileceğini sürpriz ganyanıyla bizlere ispat etti.

Veliefendi Hipodromunda 2022/2023 Kış sezonunun altıncı yarış günü, günün üçüncü koşusu üç ve yukarı yaşlı dişi İngiliz safkanlarının 2000 metre sentetik pistteki handikap 16 koşusu on bir kısrağın katılımıyla koşuldu.
Ekürümüzü temsil eden ASUDE SULTAN daha önce dört kez start alıp tabela dışında tamamladığı yarışlarının tam aksine bugün kü koşusunda sürpriz ganyanıyla elde ettiği başarısı bizlere mutluluk ve sürprizi bir arada yaşattı.
Yarışın başından itibaren koşuya tempoyu veren ROYAL ARK başarılı bir yarış koşarak koşunun son iki yüz metresine kadar rakibelerinin ataklarına başarılı bir şekilde karşılık vermeyi başardı. Yalnız koşunun son iki yüzünde dışına gelen rakibesi Coupage ile biraz fazla mücadele etmesini fırsat bilen başarılı genç ve ilerisi için ümit vaad eden jokeyimiz Erhan Aktuğ idaresindeki ASUDE SULTAN etliye sütlüye karışmadan yapmış olduğu düzgün sprintiyle bu iki ismin dışından bir anda duraklama yapmadan geçip foto finişi ilk geçen isim olmayı başardı.
Antrenörlüğünü Mücahit Kaya'nın eyer almak için Koray Kıygır'ın imza attığı ASUDE SULTAN elli yedinci koşusunda sekizinci birinciliğini elde ederek kariyer kazancını 931.541-TL'ye çıkardı.
 
 
 
Okunma 613 kez Son değişiklik Cumartesi, 10 Aralık 2022 03:53