Salı, 27 Eylül 2022 08:26

Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği adına koşulan koşuyu CHAIKA kazandı.

Ekürümüzde eksik olan bir kupayı da CHAIKA koleksiyonumuza ekledi. Üyesi olduğumuz Safkan İngiliz Atı Yetiştiricileri ve Sahipleri Derneği adına gerçekleştirilen dişi tayların start alabildiği koşu 23 Eylül 2022 Cuma gecesi İstanbul Veliefendi Hipodromunda 1400 metre çim pistte bir birinden formda ve başarılı 10 dişinin katılımıyla koşuldu.
Ekürümüzün tayı son kez Ankara'da katıldığı A-2 Eskişehir Sanayi Odası Başkanlığı koşusunu kazanmış CHAIKA başarılı ve genç jokeyimiz Vedat Abiş idaresinde bu akşam katıldığı Grup-2 koşuyu kazanmayı başardı.
On dişi tayın katıldığı yarışta startla birlikte rakibelerine göre daha hızlı starttan çıkan CHAIKA almış olduğu liderliğini kimselere bırakmayarak açılış dört yüzünü 24.97, koşunun da son sekiz yüz metresini 49.22 geçerek son düzlük üzerinde rakiplerinin ataklarına karşılık vererek 1:23.66 bitiriş derecesiyle en yakın rakibinin bir boy önünde koşuyu kazandı.  
Antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı, yardımcı antrenörlüğünü ve eyer almak için imzayı Kadir Baltacı'nın attığı CHAIKA'nın babası ekürümüzün aygırı olan MARCAVELLY'nin temsilcisi'dir. Marcavelly bu yıl Guillotine ile de grup galibi temsilci vermiş aygırımızdır.
CHAIKA'nın annesi Queen Regent 2014 yılında Keeneland Ocak ayı karışık satışlarda $6.500 dolar bedelle satın alınarak çiftlik kadromuza dahil edilmiştir. Queen Regent değerli bir kısrak olup Avustralya'da babası Lonhro olan Kemantari isimli grup 1 koşu galibi safkanın annesi Yavanna ile kız kardeştir.
 
 
 
 
 
 
 
Okunma 776 kez Son değişiklik Salı, 27 Eylül 2022 08:32