Çarşamba, 14 Eylül 2022 05:12

Eskişehir Sanayi Odası Koşusunu CHAIKA ile kazandık.

Bu sezon iki yaşlı taylarda koşan tay sayımız çok az olmasına rağmen başarılı sonuçlar elde etmeye devam ediyoruz. Elbette bu başarıların saha tarafındaki görünen yüzünün yanında bir de saha tarafında olmayan fakat büyük emekler ve uğraşlarla sorunsuz olarak sahaya göndermeyi görev edinen görünmeyen yüzü var. Yani çiftliklerimizde omuz omuza çalışan arkadaşlarımız. Çapan Gökdemir idaresindeki tüm çiftlik çalışanlarımızın ellerine sağlık bu başarılarda onlarında katkısı hiç yabana atılmayacak kadar büyüktür.  
Ankara 75. yıl Hipodromunda 10 Eylül 2022 Cumartesi günü, günün altıncı koşusu iki yaşlı tayların katılabildiği birincilik ikramiyesinin 390.000TL olan 1600 metre çim pistte koşulan Açık (A-2) Eskişehir Sanayi Odası Koşusuydu.
Ekürümüz bu önemli yarışta CHAIKA isimli tayımız, genç ve ilerisi için çok ümit vaad eden başarılı jokeyimiz Vedat Abiş idaresinde katılım gösterdik.
Startın verilmesiyle iyi start almasıyla öne çıkan CHAIKA koşunun liderliğini Gel Oğlim'e vererek yarışını ikincilikte takip etti. Bu şekilde yarışın son düzlüğüne çıkılır çıkılmaz Vedat Abiş'ten gerekli komutu alan CHAIKA koşunun son dört yüz metresinde yarışın liderliğini ele geçirerek foto finişe doğru rakipleri ile arasındaki farkı daha da açarak yarışın son sekiz yüzünü 46.56 ile geçip 1:35.76 gibi göze hoş gelen derecesiyle en yakın rakibinin altı boy önünde gösterişli kazanarak ekürümüzü mutlu etti.
 
             
 
Bu birincilik CHAIKA'nın üçüncü kariyer yarışındaki ikinci birinciliği oldu. Antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı, yardımcı antrenörlüğünü ve eyer almak için imzayı Kadir Baltacı'nın attığı ekürümüzün aygırlarından MARCAVELLY'nin temsilcisi CHAIKA bu yıl GUILLOTINE'den sonra ikinci grup koşu kazanan temsilcisi olarak kayıtlara geçti. CHAIKA'nın annesi çok değerli bir kısrak olan QUEEN REGENT'tır. 2014 yılı Keeneland Ocak ayı karışık satışlarında ekürümüzün sahibi Fedai Kahraman tarafında $6.500- bedelle satın alınmış QUEEN REGENT Avustralya'da babası Lohnro olan grup 1 koşu galibi KEMENTARI'nin annesi YAVANNA ile kız kardeştir. Kementari'nin pedigrisine benzer bir eşleşmeyi denediğimiz 2021 doğumlu Bodyguard Hero-Queen Regent tayımızın sahaya geliş gününü ve göstereceği performansı merakla beklemekteyiz. Queen Regent'ın günümüze kadar koşan yavrularından en başarılısı Bratislava 643bin TL kazanç ile kısa vade galibi, Batistuta 120bin kazanç elde etmiş, çok büyük beklentiler içerisinde olduğumuz Blagay sadece altı kez start almış 41.900TL kazanç elde etmiş yavrularıdır.
 
 
Okunma 963 kez Son değişiklik Perşembe, 15 Eylül 2022 05:21