Cumartesi, 10 Eylül 2022 04:52

On altı yarış sonra foto finişi ilk geçen isim olmayı KAR TANESİ başardı.

2021 yılında koşu kazanmayı başaramamış KAR TANESİ on altı yarış sonra foto finişi ilk geçen isim olmayı başardı.
Bursa Osmangazi Hipodromunda 05 Eylül 2022 günü günün yedinci koşusu dişilere ait yamak bir kategorisinde düzenlenen 1800 metre kum pisteki bir koşuydu.
Çok uzun süre yarış kazanamamış olsa da ekürü olarak kendisine inandığımız KAR TANESİ sorunlarının çözülmesiyle birlikte yavaş yavaş bu yıl içerisinde formunu bulmaya başlamıştı. Bursa'da kariyerine başlayan KAR TANESİ sevdiği pistte tekrar foto finişi önde geçmeyi başardı. Antrenörlüğünü Mücahit Kaya'nın yaptığı eyer almak için Cahit Kaya'nın imza attığı KAR TANESİ yarışa iyi başlayıp ön tarafa çıktıysa da başarılı aprantisi Halil Yolaçı'cı ısrarcı olan rakiplerine liderliği vererek yarışı üçüncülükte takip etti. Bu durumun koşunun son altıyüz metresine kadar devam etti. Bu metreden itibaren aprantisinin komutlarına uyan KAR TANESİ yarışın son üç yüz metresinde almış olduğu liderliğini foto finişe kadar kolayca koruyarak ilk sekiz yüzünü 52.76 geçtiği koşuyu 1:58.67 bitiriş derecesiyle kazanmayı başardı.
Şampiyon kısrağımız PERİ LİNA'nın kız kardeşi olan KAR TANESİ her ne kadar çim pistte birincilik elde edememiş olsa da kum pistte güzel yarışlar koşmaktadır.
 
Okunma 728 kez Son değişiklik Cumartesi, 10 Eylül 2022 05:04