Cuma, 09 Eylül 2022 04:24

HAKABE ilk birinciliğine Bursa Osmangazi Hipodromunda ulaştı.

Dört gün önce Ankara 75. yıl hipodromunda yarış kazanan GRAY SHADOW'ın anne kardeşi HAKABE Bursa Osmangazi Hipodromunda katıldığı maiden yarışını kazanarak kariyerinin ilk birinciliğini elde etti.
Son kez 05 Temmuz 2022 günü ekürümüzün formasını taşımış HAKABE yeni ilgililerinde yirmi üç gün sonra ilk startını aldı, o gün için talihsizlik yaşayan start verildikten sonra şahlanarak startı alan HAKABE üzerindeki binicisi Ayhan Kurşun'u düşürmesi neticesinde yarışını derecesiz olarak tamamladıktan sonra 16 Ağustos 2022 günü bir kez daha kum pistte start alıp o gün için istenilen yarışını yapamayarak koşuyu yedinci olarak tamamlamıştı.
29 Ağustos 2022 Pazartesi günü Bursa Osmangazi Hipodromunda günün beşinci koşusu maiden safkanların start aldığı 1500 metre çim pistte koşulan koşuda start alan HAKABE aprantisi Alican İnci idaresinde katıldığı bu koşuyu 1:30.05 bitiriş derecesiyle en yakın rakibinin altı boy önünde kazanarak kariyerinin ilk birinciliğini elde etti. Antrenörlüğünü Askeri Canpolat'ın yaptığı eyer almak Dilşa Kaya'nın imza attığı Emre Bayındır'a ait formayı taşıyan HAKABE'nin annesi NEVER TOUCH A STAR ünlü aygır Coolmore Harasında Amerika'da $35.000 dolardan aşım yapan CARRAVAGIO nın annesi MEKKO HOKTE ile kız kardeştir.
Yeni ilgililerinde HAKABE'nin çok daha başarılı yarışlar koşmasını ekürü olarak temenni ediyoruz.
Bu arada HAKABE'nin babası ekürümüzün başarılı aygırı MARCAVELLY 2022 yılında iki yaşlı koşan on bir tayının altısı, 3 yaşlı tay kategorisinde koşan sekiz tayının dördü, ve 2022 yılının genel listesinde 30 koşan temsilcisi bulunmasına rağmen on altı koşu kazanan temsilcisiyle otuz ikinci sırada yerini almış durumda'dır. Mütevazi aşım ücreti ve mütevazi kısraklar ile ortaya koymuş olduğu performans aygırın temsilcisinin her ekürüde bulunması gereken bir isim olduğunu kanıtlargibi...
 
 
 
 
 
 
 
 
Okunma 762 kez Son değişiklik Cumartesi, 10 Eylül 2022 04:33