Pazar, 21 Ağustos 2022 06:33

İstanbul arenasında 2022 yılının ilk şartlı 1 yarışını OKITSU ekürümüz adına kazandı.

Yarış kazanmak her yerde güzeldir. Fakat İstanbul Veliefendi Hipodromunda yarış kazanmak ve özellikle yeni umutlarla yeni taylarımızla şartlı 1 yarış kazanmak, çok güzel ve özel olduğunu söyleyebiliriz.
21 Ağustos 2022 Pazar gecesi Mujtahid adına düzenlenen İstanbul Veliefendi Hipodromunda günün son koşusunda sekiz  iki yaşlı tayın  katılımıyla Şartlı-1 yarış 1100 metre sentetik pistte yapıldı.
 
 
 
Şampiyon jokeyimiz Halis Karataş idaresindeki OKİTSU, yarışın son üç yüz metresinde yapmış olduğu etkili ve göze hoş gelen sprintiyle yarışın son sekiz yüzünü 47.51 geçtiği koşuyu 1:07.28 bitiriş derecesiyle en yakın rakibinin dört buçuk boy farkla önünde kariyerine kazanarak başlangıç yaptı. Günün ilk bölünen şartlı 1'in de kazanan safkanın bitiriş derecesine göre daha iyi bir derece yapan OKİTSU sağlıkla koşacağı önümüzdeki yarışları için bizlere ilerisi için umut verdiğini söylemeliyiz.
 
 
 
Antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı, yardımcı antrenörlüğünü ve eyer almak için imzayı Kadir Baltacının attığı OKİTSU'nın annesi yarış hayatı kısa olan ekürümüzün kısraklarından NAHHAT'tır.NAHHAT kariyerinde on dört koşu koşup beş koşu kazanırken tamamını Elazığ'ın kum pistinde elde etmiştir. NAHHAT'ın ilk temsilcisi OKİTSU'dan başka bu yıl sahaya gelecek yavrusu 95. Gazi koşusu galibi HEP BERABER'den olan erkek tayı bulunmaktadır.  
 
 
 
Okunma 848 kez Son değişiklik Pazartesi, 22 Ağustos 2022 06:50