Pazar, 07 Ağustos 2022 05:25

WMURCOTT kariyerinin sekizinci koşusunda ikinci birinciliğini elde etti.

Ankara sezonunu ikinci yarısı geçtiğimiz hafta başladı. 84 yarış programının kırkyedincisi 04 Ağustos 2022 Perşembe günü koşuldu.
2021 yılı Gazi koşusu galibi BURGAS'ın tam kız kardeşi WMURCOTT kariyerinin sekizinci koşusunu koştuğu birincilik ikramiyesinin 104.650TL olduğu 3 yaşlı Handikap 15/H-1 şartındaki koşuyu başarılı jokeyimiz Ahmet Çelik idaresinde kazanarak kariyerinin ikinci birinciliğin elde etti.
 
Startı rakiplerine göre biraz ağır alsa da Fire of Rebellion ve Oğlum Mahmut yarışı süratlendiren iki isim oldular. 1300 metrelik yarışın son düzlüğünü ilk gören isimler yine yarışa tempoyu veren Fire of Rebellion ve Oğlum Mahmut oldu. Bu iki isimin içerisinden tribünlere ters taraftan Haidi Aişe, tribünler tarafından BoJack ataklarını arttırarak öndeki ikiliye baskı kuran isimler olurlarken Ahmet Çelik idaresindeki WMURCOTT ise tribünlere ters taraftan bariyerlere en yakın bölümden sprintine başladı. Rakiplerine göre daha ağır kilo taşımasına rağmen yapmış olduğu etkili sprint ile koşunun son iki yüz metresinde elde etmiş olduğu avantajını foto finişe kadar koruyarak son sekiz yüzünü 46.60 geçtiği koşusunu 1:17.35 ile kazanmayı başardı.  
 
Yetiştiriciliğini Fedai Kahraman'ın yaptığı, eşi Sanem Kahraman'ın formasını taşıyan WMURCOTT'ın  antrenörlüğünü Eser Yeşil yardımcılığını ve eyer almak için imzayı Kadir Baltacı atmaktadır.  Şampiyon BURGAS ında babası olan KING DAVID Amerika'nın New York eyaletinde bulunan Belmont Park Hipodromunda (Gr-1) Jamaica Handicap koşusunu 1850 metre çim pistte kazanmıştır. KING DAVID kariyerinde 29 kez start alıp yedi kez foto finişi rakiplerinin önünde geçmeyi başararak 455.509 dolar kariyer kazancına sahip bir isim olarak Fedai Kahraman tarafından satış koşusunda satın alınarak Türkiye'ye getirilmiştir. Şampiyon BURGAS ında annesi olan ekürümüzün kısrağı THISBE'nin son temsilcisi WMURCOTT'dır. Thisbe'nin kısa süren koşu kariyeri gibi annelik kariyeri de kısa sürmüş malesef WMURCOTT'u doğurduktan sonra ölmüştür. 
 
 
Okunma 690 kez Son değişiklik Salı, 09 Ağustos 2022 05:29