Pazar, 19 Haziran 2022 23:48

RASHOMON, 14 ay sonra tekrar foto finişi önde geçmeyi başardı.

Geçtiğimiz yıl eküri olarak büyük beklenti içerisinde olduğumuz RASHOMON kariyerinin ikinci birincilğine 10 Haziran 2022 Cuma gecesi İstanbul Veliefendi Hipodromunda 2100 metre çim pistte katıldığı handikap 16 şartındaki koşusunda elde etti.
 
İlk defa buluşan Görkem Özçelik idaresindeki RASHOMON startın verilmesiyle yarışa biraz rakiplerine göre yavaş başlayınca öndeki grubun gerisinde kaldı.
Koşunun açılış dört yüzü 26.64, sekiz yüzü 51.84 ile geçilerek son düzlüğe yedinci sıradan gelen safkanımız son düzlüğe çıkılır çıkılmaz aprantisi safkanını önce tribünler tarafına alabilmek için bir hamle yapsa da önü kalabalık olmasından dolayı kapanan RASHOMON iç bariyerler tarafına yönelerek buradan sprintine başladı. Koşunun son iki yüz metresine kadar öndeki rakiplerine yaklaşamasa da kilo avantajını iyi kullanan safkanımız aprantisinin güzel teşviklerine cevap vererek koşunun son yüz elli metresinde eline geçirdiği liderliği foto finişe kadar taşımayı başararak foto finişe doğru kuvvetle gelen yarışın favorisi Shine on Me'nin yarım boy önünde koşuyu 2:12.48 bitiriş derecesiyle kazandı.
 
Antrenörlüğünü Orkun Özelcanat'ın yaptığı Sanem Kahraman'ın formasını taşıyan RASHOMON'nın babası TJK nın aygırlarından Lion Heart'ın temsilcisi'dir. Rashomon'ın annesi yine ekürimizin kısrağı Haiti'dir. Kaybettiğimiz aygırlarımızdan Scream to Scream'in kızı Haiti her ne kadar tek koşu kazanmış olsa da  A2 ve A3 koşularında ikincilikler elde etmiştir. Haiti'nin vermiş olduğu yavrular arasında koşabilen tek isim olan Rashomon kariyer kazancını 275.080-TL'ye çıkardı.
 
 
 
Okunma 706 kez Son değişiklik Çarşamba, 22 Haziran 2022 00:02