Pazartesi, 09 Kasım 2020 06:54

TİRİL TİRİL KOŞU KARİYERİNE KAZANARAK BAŞLADI

Ankara Hipodromunda yılın 60. programında Türk yarışçılığına damgasını vurmuş Mary Ellen adına düzenlenen 2 yaşlı dişi İngiliz safkanları kariyerlerinin ilk birinciliğini elde edebilmek için değişen pist koşullarında 1300 metre kum pistte altı kısrağın katılımıyla koşuldu.
 
Start çıkışından itibaren yarışa tempoyu veren ISSYK KUL ve EPSİLON ın gerisinde yarışını takip etti. Koşunun son düzlüğünü ilk görenler öndeki iki isim olsa da TİRİL TİRİL kendinden emin bir şekilde, jokeyinin teşviklerine karşılık vererek koşunun son iki yüz metresinde liderliği eline geçirip foto finişe doğru arka grupla arasındaki farkı beş boya kadar çıkararak son sekiz yüzünü 52.28 koştuğu yarışını 1:24.60 derecesiyle, günün koşulan ilk bölünen şartlı 1 Marry Elen koşu bitiriş derecesine göre yaklaşık 58 salise daha iyi koşarak TİRİL TİRİL kariyerine birincilikle başladı.
 
 
Grup koşu birincilikleri bulunan Karamahmut ve Pyramos gibi isimlerle anneden kardeş olan antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı Kadir Baltacı'nın hazırladığı TİRİL TİRİL kariyerinin ilk yarışına Harun Kılıçarslan idaresinde katılıp, kazanarak koşu hayatına başladı. 
 
 
 
 
 
 
Okunma 1018 kez