Salı, 29 Mart 2022 00:45

BALLI KAYMAKLI 2022 Yılı Çim Pist Sezonuna Kazanarak Başladı.

Çim pist yarışlarının başlamasıyla birlikte yurtta devam eden yağışlara rağmen Adana Yeşiloba Hipodromunda mümkün olduğunca pist değişikliği olmadan yarışlar yapılmaya devam ediyor.
 
19 Mart 2022 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda günün üçüncü koşusu olarak 3 yaşlı İngiliz safkanlarının çim pistte 1300 metrede 12 safkanın katıldığı yarış yapıldı.
 
Ekürümüzü bu koşuda BALLI KAYMAKLI jokeyi Ahmet Çelik ile temsil etti. Koşunun başlarında orta sıralarda yarışını takip eden BALLI KAYMAKLI son düzlük üzerinde rakiplerinin içerisinde kalmasına rağmen jokeyinin safkanını tribünler tarafına doğru almasıyla, koşunun son iki yüz metresinde yapmış olduğu etkili sprintiyle foto finişe yakın Gökdenizim önünde son sekiz yüzünü 48.76 geçtiği yarışını 1:18.76 bitiriş derecesiyle kazandı.  
Antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yardımcılığını Kadir Baltacı'nın yaptığı eyeri almak için Kadir Baltacı'nın imza attığı BALLI KAYMAKLI  ilk yarışındaki sekizinciliği sonrası bugün katıldığı dokuzuncu yarışında üçüncü birinciliğini alırken diğer yarışlarını da tabelanın içerisinde bitirmeyi tamamlamış başarılı bir safkanımız olarak yeni sezon öncesi ekürümüze ilerisi için güzel sinyaller vermiştir.
 
 
Okunma 810 kez Son değişiklik Çarşamba, 30 Mart 2022 00:53