Perşembe, 03 Mart 2022 01:27

TEFOBEY ikinci yarışını da kazandı.

Bizlere ilerisi için umut vaad eden taylarımızdan birisi olan TEFOBEY 01 Mart 2022 günü Adana Yeşiloba Hipodromunda katıldığı şartlı 4 koşuyu kazandı.
 
Havaların yağmurlu gitmesinden dolayı pist çamur ve ıslak halde safkanlar yarışlara katıldı. 1400 metre kum pistte koşulan koşuda start alan safkanımız TEFOBEY yarışın son dört yüz metresinde rakiplerinin dışına çıkarak yapmış olduğu ataklarıyla son sekiz yüzünü 50.20 geçtiği koşusunu 1:27.84 bitiriş derecesiyle kazanarak ikinci yarışını da kazanarak yoluna devam ediyor.
 
Kahraman ekürüsünün aygırı 2021 yılı Gazi koşumuzun galibi BURGAS'ın da babası olan KING DAVID'in temsilcisi TEFOBEY'in annesi bir başka şampiyon Gazi koşumuzun galibi YAVUZSTAR'ın kızı CRYO STAR'dır. Cryo Star vermiş olduğu yedi temsilcisinden koşan altı yavrusundan dördü birincilik elde etmişlerdir. Bunlar yine ekürümüzün yetiştirmesi olan isimler olup Barne Bau, High Pressure, Şahinhan, bugün kariyerinin ilk yarışını kazanan TEFOBEY'dir.
Antrenörlüğünü Tevfik Bardakçı'nın yaptığı eyeri almak için Erdal Gökçe'nin imza attığı TEFOBEY ekürümüze ilerisi için güzel hayaller kurdurmayı da bugün kü yarışıyla devam etti.
 
 
Okunma 887 kez Son değişiklik Pazartesi, 07 Mart 2022 01:33