Perşembe, 03 Mart 2022 01:16

Maiden veda eden bir başka safkanımız ENTER oldu.

26 Şubat 2022 günü Adana Yeşiloba Hipodromunda düzenlenen günün beşinci koşusundaki maiden koşuyu ekürümüze ait ENTER başarılı jokeyi Harun Kılıçarslan idaresinde kazanarak kariyerinin ilk birinciliğini elde etti.
 
İçerisinde bulunduğumuz yıl MAŞALLAH geçtiğimiz yıllara göre daha fazla yağış almaya devam ediyor bu sebepten yarış günü her ne kadar yağmur yağmadıysa da öncesinde yağan yağmur pistin sulu veya çamur olmasına yetti. Yarışa 11 maiden safkan katıldı. Koşunu startıyla birlikte liderliği alan isim Brave Soldier oldu. Hatta yarışı kazanıra da girdiyse de koşunun son iki yüz metresinde ENTER yapmış olduğu etkili sprint ile foto finişe yakın içerisindeki rakiplerine hakim olarak son sekiz yüzünü 51.36 geçtiği 1300 metrede yapılan koşuyu 1:22.34 bitiriş derecesiyle kazandı.  
 
Antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı, idmanlarını ve imzasını Kadir Baltacı'nın attığı ENTER'ın babası geçtiğimiz yıl Gazi koşumuzu kazanmış şampiyon BURGAS'ın da babası olan KING DAVID'dir. Annesi ise Sri Pekan kızı Forgiveness'dir.
 
 
Okunma 676 kez Son değişiklik Pazartesi, 07 Mart 2022 01:25