Pazartesi, 07 Şubat 2022 22:03

2022 yılının ilk birinciliğine bizler için umut veren bir yarış koşan TEFOBEY ile elde ettik.

2022 yılı yarış sezonu tüm ortak paydaşlarımıza bir kez daha hayırlı olsun.
 
 
Başarılarla ve mutlulukla dolu 2021 yılı yarış sezonu geçiren ekürümüz 2022 yılının ilk birinciliğine bizler için umut veren bir yarış koşan TEFOBEY ile elde ettik.
Günlerdir yağan yağmur, 01 Şubat 2022 Salı günü de aralıklarla da olsa yağmaya devam ediyordu. Yarış saatine doğru Yeşiloba Hipodromunun üzerindeki bulutlar ağır ağır da olsa dağılmaya başlamış olsalarda aralıksız geceden yağan yağmur pisti sulu hale getirmişti.
 
 
Kariyerlerindeki ilk birinciliğini elde etmek için 3 yaşlı İngiliz taylarının ilk defa start alan dokuz isim şartlı-1 koşuda start aldı.
Ekürümüzün başarılı jokeyi Ayhan Kurşun idaresinde start alan TEFOBEY iyi bir start çıkışıyla birlikte önde koşuya tempoyu veren King Batur ve Harlan Draka'nın gerisinde koşudaki yerini aldı. Koşunun son düzlüğüne gelinirken bir ara yarıştan kopar gibi olsa da başarılı ve formda jokeyimiz Ayhan Kurşun gerekli yerde yapmış olduğu uyarı ve teşvik neticesinde koşunun son dört yüz metresinde vitesini yükselterek gelen TEFOBEY Harlan Draka'nın yanında liderliği alması çok uzun sürmedi ve rakipleriyle olan arayı son metrelere doğru açarak koşunun son sekiz yüzünü 52.64 geçtiği koşuyu 1:28.79 bitiriş derecesiyle kazanarak kariyerine birincilikle başladı.
 
 
Kahraman ekürüsünün aygırı 2021 yılı Gazi koşumuzun galibi BURGAS'ın da babası olan KING DAVID'in temsilcisi TEFOBEY'in annesi bir başka şampiyon Gazi koşumuzun galibi YAVUZSTAR'ın kızı CRYO STAR'dır. Cryo Star vermiş olduğu yedi temsilcisinden koşan altı yavrusundan dördü birincilik elde etmişlerdir. Bunlar yine ekürümüzün yetiştirmesi olan isimler olup Barne Bau, High Pressure, Şahinhan, bugün kariyerinin ilk yarışını kazanan TEFOBEY'dir.
Antrenörlüğünü Tevfik Bardakçı'nın yaptığı eyeri almak için Erdal Gökçe'nin imza attığı TEFOBEY ekürümüze ilerisi için güzel hayaller kurdurmayı da bugün kü koşusuyla başardı.
 
 
Okunma 700 kez Son değişiklik Pazartesi, 07 Şubat 2022 22:39