Cumartesi, 30 Ekim 2021 22:36

17 yıl aradan sonra Cumhurbaşkanlığı Koşusunu BURGAS bir kez daha Müzemize getirdi.

95. Gazi koşusu galibi şampiyonumuz BURGAS ikinci kez karşılaştığı kendi yaşından büyük rakipleriyle yapmış olduğu mücadeleyi lehine çevirerek 2021 yılının en iyi 3 yaşlı tayı ve yılın atı olduğunu ispatladı.
 
30 Ekim 2021 günü Ankara 75. yıl Hipodromunda bu yıl 83. koşulan (Gr-1) Cumhurbaşkanlığı koşusu bir birinden başarılı performansa sahip on üç safkanın katılımıyla koşuldu. 2400 metre çim pistte koşulan koşunun kaydiyeler hariç toplam ikramiyesi 2.596.125TL'dir.  
 
Şampiyon BURGAS yarışa her zaman ki jokeyi Ahmet Çelik idaresinde koşuda start aldı. Beklendiği gibi koşuya tempoyu Akgün verdi. Koşunun ilk dönemecini BURGAS altıncı sırada döndü. Koşu içerisinde liderlik için safkanlar öne doğru hamle yaptılarsa da Akgün koşunun liderliğini kimselere vermeyerek son düzlüğü de ilk gören isim oldu. Uğurbey koşunun liderliğini alıp yarışı kurtarmaya gittiyse de Long Runner ve Burgas buna izin vermediler. Koşunun son üç yüz metresinde ezeli rakiplerimiz Long Runner ve Real Runner ile sprinte kalkan şampiyonumuz BURGAS rakiplerine göre biraz daha çabuk ivmele gösterince son 100 metrede koşunun hakimiyetinin eline geçirerek son sekiz yüzünü 46.44 geçtiği koşuyu 2:29.23 bitiriş derecesiyle kazanarak 2021 yılın son yarışını da kazanmayı başardı. Yarışta ikinciliği Long Runner, üçüncülüğü Real Runner elde edereken dördüncülük Lord of Game'in oldu.
 
Sanem Kahraman'ın formasını taşıyan şampiyon BURGAS'ın antrenörlüğünü Tevfik Bardakçı yapmaktadır. BURGAS bugün on ikinci startını alırken sekizinci birinciliğe ulaştı.
 
Bu önemli koşuya iştirak eden TJK Yönetim kurulu ve profesyonel kadro ile birlikte Ankara 75. yıl hipodrom müdürümüz ile Ankara 75. yıl hipodromunda görev alan tüm çalışanlara gösterdikleri özveriden dolayı Kahraman ekürüsü olarak teşekkür ederiz.
 
 
 
 
Okunma 1349 kez Son değişiklik Cumartesi, 06 Kasım 2021 23:56