MARCAVELLY nin bir başka temsilcisi daha kariyerine Şartlı 1 koşu birinciliğiyle başladı.

        

MARCAVELLY nin bir başka temsilcisi daha kariyerine Şartlı 1 koşu birinciliğiyle başladı.

2019 yılında İzmit Pansiyon Hara'da canlı tay garantisiyle 12,500 TL'den aşım yapmış aygırlarımızdan MARCAVELLY'nin bu yıl içerisinde Türkiye'de koşan ilk jenerasyon tayları ile kolay kolay elde edilemeyecek bir başarıya imza atıyor dersek yanlış söylemiş olmayız.
 
MARCAVELLY'nin TJK kayıtlarına göre günümüze kadar sekiz koşup altı kazanan tayı bulunmaktadır. Koşu kazanan bu tayların beş tanesi ise Şartlı 1 diye tabir edilen ikramiyesi diğer maiden yarışlara göre daha yüksek olan koşu kazanma başarısı göstermişlerdir. Beş adet şartlı 1 yarış kazanan tayların üç tanesi kum pistte, iki tanesi çim pistte koşu kazanmış olmaları aygırımız MARCAVELLY'nin başarısını bir kat daha arttırmaktadır.
 
Ankara 75. yıl hipodromunda 05 Ekim 2019 günü günün yedinci koşusunda TJK'nın eski aygırlarından şampiyon OKAWANGO adına düzenlenen şartlı 1 1400 metre çim pistte koşulan koşuya yedi tay katıldı. Türkiye'nin en önemli koşusu GAZİ koşumuzu üst üstüne son beş yıl kazanmayı başarmış şampiyon jokeyimiz Ahmet Çelik idaresinde start alan ZALDIR isimli tayımız son sekiz yüzünü 48.80 geçtiği koşusunu 1:25.90 bitiriş derecesiyle aynı gün koşulan şartlı 1'in diğer grubunun birincisinin yapmış olduğu derecenin hemen hemen bir saniye daha iyi koşarak önümüzdeki günlerde koşmayı planladığımız koşuları için ekürümüz adına umut vaad etti.
 
Maiden bir isim olan Princess Derya'nın koşan ilk temsilcisi ZALDIR'dır. Antrenörlüğünü Tevfik Bardakçı'nın yaptığı, eyer almak için Alper Ciğer'in imza attığı ZALDIR aygırlarımızdan MARCAVELLY'nin altıncı, şartlı 1 koşu kazanan beşinci temsilcisi oldu.
 
 
 
Okunma 1551 defa