MARCAVELLY nin üçüncü koşan tayıda kariyerine kazanarak başladı.

        

MARCAVELLY nin üçüncü koşan tayıda kariyerine kazanarak başladı.

Ekürümüzün 2019 yılında koşan ve kazanan ilk tayı BRATISLAVA oldu.

Ankara 75. yıl Hipodromunda 30 Temmuz 2019 günü, gününün sekizinci koşusunda ülkemizin başarılı aygırlarından Always a Classic anısına düzenlenen şartlı 1 koşu 1200 metre kum pistte beş tayın katılımıyla koşuldu.

Antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı Alper Ciğer'in imza attığı BRATISLAVA(Marcavelly-Queen Regent/Medaglia d'Oro) jokeyi Harun Kılıçarslan idaresinde katıldığı koşusunu son iki yüz metresi içerisinde yapmış olduğu etkili sprintiyle 1:16.45 bitiriş derecesiyle gösterişli bir şekilde kariyerine kazanarak başladı.

Ekürümüzün aygırı MARCAVELLY'nin Türkiye'de ilk tayları bu yıl koşmaya başladılar. 

BRATISLAVA aygırımız Marcavelly'nin koşan ve kazanan üçüncü tayı olurken, bu koşan üç tayın ikisi şartlı 1 koşu kazanarak koşu kariyerlerin başlamışlardır.

BRATISLAVA'nın annesi ise Avustralya'da grup 1 koşular kazanmış ve bu yıl Avustralya'da aygırlığa başlayacak KEMENTARI'nin annesi ile kız kardeştir.

Şampiyon Medaglia d'Oro'nın kızı olan Queen Regent 2014 yılında $6,500 dolar bedelle Denman'den gebe olarak satın alındı. KEMENTARI'nin Avustralya'da göstermiş olduğu başarılı koşu hayatı neticesinde geçtiğimiz yıl iki yurtdışı alıcısı ekürimiz ile kontak kurarak Queen Regent'ı satın almak istemiş olsalar da ülkemizde baş gösteren hayvan hastalığı sebebiyle giriş ve çıkışların yasaklanması sebebiyle antlaşma yapılmış olsa da çıkış yasağı sebebiyle satış karşı taraftan gelen istek üzerine iptal edilmişti. Ülkemizdeki bir diğer Queen Regent tayı ise sıkıntılarından dolayı henüz beklenilen yarışlarını koşamamış olsa  da yakın gelecekte o da ekürümüzü gururlandıracak koşular koşmasını beklemekteyiz. 2018 yılından diğer aygırımız King David'i ziyaret eden Queen Regent 2019 yılında Marcavelly'den erkek bir tay vermiştir. Kısrağımız Queen Regent 2019 aşım sezonunda tekrar aygırımız MARCAVELLY'i ziyaret etmiştir.

 

 

Okunma 1690 defa