Kahraman Stud Harası - Haberler

        

Marmara Koşusu'nda IMPULSIVE’dan ilk Çim ve ilk Grup galibiyet…

25 Eylül 2016 Pazar günü İstanbul Veliefendi Hipodromunda koşulan G2 Marmara Koşusunu, Fedai Kahraman’ın sahibi, Suat Demiral’ın menajeri ve Sedat Demiral’ın ise antrenörü olduğu Impulsive (Mizzen Mast – Good Evening, Dixieland Heat), jokeyi Özcan Yıldırım ile kazandı.

1600 metre çim pistte 8 safkanın katılımı ile gerçekleşen ve 170.000 TL ikramiyeli bir G2 koşu olmasına rağmen kupası bulunmayan bu önemli koşuda ikinciliği Big Brown (Unaccounted For) elde ederken, mücadeleden Perfect Warrior (Perfect Storm) üçüncü, Marvelous Iron (Bernstein) ise dördüncü olarak ayrıldı.

İlk Çim ve ilk Grup galibiyeti…
Yarış hayatına geçen sene Haziran ayında başlayan Impulsive, bugüne dek start aldığı 18 yarışta 5 birincilik, 3 ikincilik, 3 üçüncülük ve 2 kez de dördüncülük elde ederken 575.418 TL ikramiye kazandı. Kum pistte hiç start almayan, sentetik pistte ise koştuğu 9 yarışın 4’ünü kazanan başarılı safkan, Marmara Koşusu galibiyetiyle kariyerinin ilk çim pisti birinciliğini elde ederken, aynı zamanda ilk Grup koşu galibiyetine de imza atmış oldu. MIZZEN MAST temsilcisi…
Impulsive’nin babası, G1 Malibu Stakes, G2 Strub Stakes ve G3 Prix de Guiche galibi ve G1 Grand Prix de Paris ile G3 Prix de Chenes ikincisi Mizzen Mast (USA)’dır. Yarış hayatı boyunca 11 kez start alıp 5 birincilik elde eden safkan, hem çim, hem de kum pistte başarılı olmuştur. Annesi AMERİKA’dan 5.500 $’a alındı…
Impulsive’nin annesi, 2012 yılı Amerika Keenland satışlarından 5.500 $’a satın alınan Good Evening (Dixilenad Band) isimli kısraktır. Kanada’da 2 yaşında 1 kez koşup başarılı olamayan kısrak, 3 yaşında da 3 kez start alıp parlak bir performans gösterememiştir. Fedai Kahraman tarafından satın alınmadan önce Amerika’da doğmuş 3 yavrusu olan Good Evening’in, bu yavruları başarılı bir performans sergileyememiştir. Öte yandan her tarafı simsiyah bir katalog sayfasına sahip olan ve G3 galibi olmalarının yanında yavruları Amerika’da Grup yarışlarda başarılı olmuş taylar veren damızlıklarla da anneden kardeş olan kısrağın, Türkiye’de doğan ilk yavrusu Impulsive olup hazihazırda 2 yaşlı olan Rey De Cafe’den Albany isimli bir dişi tayı ile Scream To Scream’den 2015, Sports Hero’dan ise 2016 doğumlu birer dişi tay bulunmaktadır.

Okunma 1732 defa