2018 yılı Gazi şampiyonu HEP BERABER'in kız kardeşi maiden'e veda etti.

        

2018 yılı Gazi şampiyonu HEP BERABER'in kız kardeşi maiden'e veda etti.

Kahraman Ekürisi olarak Türk yarışçılığına sadece koşan ve sahada bulunan kişilerle değil, Ereğli'deki çiftliğimizde bulunan kısrak kadromuzun vermiş olduğu yavruları yeni at sahiplerine satarak Türk yarışçılığına kazandırıyoruz da.

Geçtiğimiz günlerde maiden'e gösterişli bir şekilde veda ederek göze hoş gelen bir yarış koşan ekürimizin yetiştirmesi TONGA'dan sonra 2018 yılı Gazi Koşusu galibi şampiyon HEP BERABER'in kız kardeşi KEYSE TUGEN yaşadıktan antrenör değişikliğinden sonra ikinci kez çıktığı piste,  maidene veda etmeyi başardı.

Adana Yeşiloba Hipodromunda 15 Ekim 2018 günü koşulan 1200 metre kum pistteki maiden koşuya sekiz tay start aldı. Mert Ali Solmaz idaresinde pistte çıkan şampiyon HEP BERABER'in kız kardeşi KEYSE TUGEN düzlük üzerinde almış olduğu liderliği foto finişe kadar korumayı başararak 1:30.89 bitiriş derecesiyle kariyerinin ilk birinciliği elde etmeyi başardı. Antrenörlüğünü Muzaffer Kılıçseren'in yaptığı Ayhan Ahrasoğlu'nun sahibi olduğu tay dokuzuncu koşusunda beklenilen ilk birinciliğini elde etti. 2018 yılı GAZİ koşusu galibi HEP BERABER'in çiftlikten satılmış diğer kardeşi SHORTY koşacağı ilk yarışı için yavaş yavaş hazırlıklarına başlanıyor.

NOT: KEYSE TUGEN padok resmi www.ercanfirtina.com web adresinden alınmıştır.

 

Okunma 2802 defa