Amerika'daki Taylarımızda Satılmaya Devam Ediyor

        

Amerika'daki Taylarımızda Satılmaya Devam Ediyor

2018 yılı Ocala Breeders' Sale Haziran ayı 2 yaşlı idmandaki tay satışlarında ekürimizin sahibi Fedai Kahraman'ın

yetiştiricisi olduğu Amerika'da bizleri başarı ile temsil eden Elmendorf Çiftliği'nin sahibi Murat Sancal'ın çiftliğinde büyümüş Midshipman ve Animal Kingdom'ın tayları satışlarda beklenilen rakamlara ulaşmamasına rağmen ekürimizin beklediği rakamların biraz üzerinde yeni sahiplerine kavuştular.

Üç günlük satış programında 520 tay el değiştirdi. Bu satışlarda toplam $17.125.500 dolar gelir elde edilirken, tayların ortalama satış rakamı $32.934 dolar oldu.
Ocala Breeders' Sale satışlarının en pahalı tayı Kahraman ekürisinin Türkiye'de aşım yapan Marcavelly ile babadan kardeş Scat Daddy'in tayı oldu. 211 lot numaralı Scat Daddy'in tayı idmanda 200/9,40 yapmış olarak satışa geldi. İkinci annesi grup 3 koşu kazanmış WAR THIEF'in kızı SATULAH'ın tayı Carlo Vaccarezza tarafından $650,000 dolardan satın alındı.

Fedai Kahraman'ın yetiştirdiği Kentucky Derby galibi ANIMAL KINGDOM'ın 662 lot numaralı tayın annesi sadece iki kez start alabilmiş Final Sense'ın babası yine bir başka Kentucky Derby galibi Street Sense'in maiden kızı olsa da ikinci annesi Silabteni de koşu hayatı bulunmamış olmasına rağmen vermiş olduğu yavrular arasında Fransa'da grup 2 koşu galibi TOUCH OFTHE BLUES en öne çıkan isim'dir. Big Lick Çiftliği tarafından $42,000 dolar ödenerek satışı gerçekleşmiştir.

Animal Kingdom Detaylı Bilgi için buraya tıklayınız...

Animal Kingdom

 

Satışlardaki bir diğer tayımız ise Breeders' Cup Juvenile Stakes koşusu galibi MIDSHIPMAN'in 757 lot numaralı şampiyon aygır BERNARDINI'nin maiden kızı IRENE ADLER'in dişi tayıydı. 757 lot numaralı dişi tayın ikinci annesi SIYAADAH, Godolphin ekürisinin sahibi olduğu Dubai'de Listed(kısa vadeli) yarış kazanmış bir isim'dir.Üçüncü anne kısmında bulunan RIVER BELLE ise kendisi İngiltere'de grup 3 koşu kazanmayı başarmış grup 2 yarışta tabelası bulunan bir isim olup annelikte vermiş olduğu yavruları içerisinde grup 1 koşuda ikinciliği bulunan Strathnaver bulunmaktadır.

 

Midshipman Detaylı Bilgi için buraya tıklayınız...

Midshipman

Kahraman ekürisinin Ereğli'deki çiftliğinde bulunan az sayıda tayımızın satış ilanı halen geçerliliğini korumaktadır. İlgilenen at sahipleri ve antrenörler satılık taylarımız için Çapan Gökdemir ise 0530 407 50 99 numaralı telefondan iletişime geçebilirler.

 

Okunma 2784 defa