2018 yılı Kısrak Koşusunu ekürimizin kır prensesi PERİ LİNA kazandı.

        

2018 yılı Kısrak Koşusunu ekürimizin kır prensesi PERİ LİNA kazandı.

Toplam ikramiyesi 1.636.250TL’lik grup 1 Kısrak koşusunu ekürimizin sahibi olduğu kır prensesimiz PERİ LİNA ünlü jokeyi Selim Kaya idaresinde kazanarak 01 Temmuz 2018 Pazar günü koşulacak grup 1 GAZİ son provasını kazanarak formunu bir üst seviyeye taşıdı.

2100 metre çim pistte yapılan koşuda en dış start dez avantajına rağmen usta jokeyi kır prensesimizi yarışın en güzel yerine götürüp rakiplerinin gerisinde koşuya başlattı. Son düzlüğe çıkıldıktan sonra bulmuş olduğu boşluktan kısrağını çıkaran Selim Kaya önce ŞEKER HANIM’ı yakalayıp ona hakim olduktan sonra 2018 yılı Dişi Tay Deneme koşusu galibi VALENCIA’yı yakalayıp onunla girişmiş olduğu kısa bir mücadele sonrası foto finişe yakın rakibesine hakim olup koşunun son sekiz yüzünü 47.08 geçerek 2:08.89 bitiriş derecesiyle bu önemli koşuyu kazanmayı başardı.


 
Kariyerine Ankara’da şansız bir koşu ile başlamış PERİ LİNA kış yarış sezonu için gelmiş olduğu Adana Yeşiloba Hipodromunda katıldığı dört koşusunun üçünü kazanarak Kış aylarını formda geçiren şampiyon ünlü jokeyimiz Selim Kaya ile padokta yapılan konuşmaları yerine getirebilme şansını da bularak bir koşu ara verdiği birincilik özlemine tekrar kazanıp kariyerine bir koşu birinciliği daha yazdırdı.
 
2015 yılında Arqana Satışlarında gebe olarak 5,000 Euro bedelle satın alınan PERİ LİNA’nın annesi EFISIA’nın 2016 doğumlu ve şu günlerde idmanda olan Scream to Scream’dan verdiği erkek tayı antrenörümüz İbrahim Çak idaresinde koşacağı ilk koşusu için hazırlıklarına Ankara 75. yıl Hipodromunda devam etmektedir. 2017 doğumlu doru dişi Aydemirhan'dan olan kızı Ereğli çiftliğimizde olup, şampiyon kısrağımız PERİ LİNA’nın annesi EFISIA 2018 yılında İzmit’teki çiftliğimizde aşım yapan King David’i ziyaret etmiştir.  


 
Ekürimizin antrenörü Eser Yeşil ile koşu sonrası yapılan konuşmada PERİ LİNA için yeni hedefin 01 Temmuz 2018 günü yapılacak ülkemizin kurucusu ulu önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK anısına düzenlenecek GAZİ koşusunda koşmayı planladığını açıkladı.

 

Okunma 2652 defa