Haramızın yetiştirdiği AVUKAT, 3 yaşlılık sezonuna kazanarak başladı.

        

Haramızın yetiştirdiği AVUKAT, 3 yaşlılık sezonuna kazanarak başladı.

Bir çok başarılı jokeyimizin yetişmesinde emeği olan yarışçılığımıza değer katmış 1979 yılında kaybettiğimiz Sedat Evliyazade adına İzmir Şirinyer Hipodromunda 19. yarış günü düzenlenen 3 yaşlı taylara ait 1400 metre kum pistteki koşuya beş tay katıldı.
 
Yağmurlu ve sulu pistte yapılan koşuda startla birlikte liderliği, koşudaki tek kısrak olan jokeyi Mehmet Kaya idaresindeki ANZAS aldı. Koşunun 1200 metresini lider olarak götüren ANZAS'ı son iki yüz metre içerisinde bu yıl ilk kez İzmir'de at binen başarılı jokeylerimizden Sadettin Boyraz idaresinde start alan haramızın yetiştirmesi AVUKAT liderliği alarak, koşunun favorisi HARUNHAN'ın tribünlere ters taraftan yapmış olduğu ataklarına karşılık vererek koşunun son sekiz yüz metresini 49.68 geçtiği, koşuyu 1:26.89 bitiriş derecesiyle üç yaşlılık sezonuna kazanarak başladı.
 
 
 
Haramızın yetiştirdiği AVUKAT ilk üç koşusunda Kahraman ekürisinin formasını taşıyarak başarılı koşu kariyeriyle dikkatleri çekmiş ve bugün kü sahipleri İlhan Boylu tarafından satın alınmıştı. 2 yaşlılığında koşmuş olduğu altı koşusunda dört birincilik, iki kez tabela başarısı elde eden REYDE CAFE-DESDEMONA/SHAKESPEARE orijinli AVUKAT geçtiğimiz yıl koşulan grup 2 Sakarya Koşusunu üçüncü tamamlamıştı.
 
 
 
 
 
Haramızın yetiştirdiği AVUKAT isimli tayın annesi haramızın sahibi olduğu ve yetiştirdiği DESDEMONA'dır. Bir çok başarılı koşucu vermiş BIMINI BREEZE isimli kısrak AVUKAT'ın ikinci annesi'dir. DESDEMONA'nın 2016 doğumlu tayı SPORTS HERO-DESDEMONA orijinli 2 yaşındaki erkek tayı Adana Yeşiloba Hipodromunda hazırlıklarına devam etmektedir. DESDEMONA'nın 2017 doğumlu tayı olan SCREAM to SCREAM-DESDEMONA orijinli 1 yaşındaki erkek tayımız haramızın Ereğli'deki çiftliğinde gelişimini göstermeye devam etmektedir. DESDEMONA'dan İNŞAALLAH kısmet olursa Şubat ayı içerisinde MARCAVELLY'den bir doğum beklenmektedir.
 
 
 
 
Okunma 2709 defa