Yetiştiricisi olduğumuz 2015 yılında Keeneland satışlarında 230,000 dolara sattığımız tay grup 2 Remsen Stakes koşusunu üçüncü olarak tamamladı.

        

Yetiştiricisi olduğumuz 2015 yılında Keeneland satışlarında 230,000 dolara sattığımız tay grup 2 Remsen Stakes koşusunu üçüncü olarak tamamladı.

Haramızın kurucusu Fedai Kahraman'ın yetiştircisi olduğu, Kentucky eyaletinde Elmendorf Harasında Murat Sancal'ın yerinde yetiştirdiğimiz 2015 yılı Keeneland Kasım ayı satışlarında, muhteşem Barbaro'nın sahibi Lael Harası ve Amerika'nın en ünlü haralarından 2017 yılı Breeders' Cup Classic koşusu galibi GUN RUNNER dahil bir çok aygırın aşım yaptığı Three Chimneys Harasının ortak olarak $230,000 dolardan sattığı ilk yarışını Laurel Park'ta çok gösterişli bir şekilde kazanmayı başarmış VOUCH, 2 yaşlıların ilk uzun mesafeli 1 1/8 miles yaklaşık 1850 metre mesafedeki koşusu olan toplam ikramiyesi $250,000 dolarlık grup 2 Remsen Stakes koşusunu üçüncü olarak tamamladı.
 
Kentucky Derby için önemli bir deneme ve puan koşu olan grup 2 Remsen Stakes koşusu New York eyaletinde Aqueduct Hipodromunda 02 Aralık 2017 Cumartesi günü toplam 10 tayın katılımıyla koşuldu.
 
Bir ay önce Del-Mar Hipodromunda çim pistte koşulan grup 1 Breeders' Cup Juvenile Turf Stakes koşusunu yakın ara dördüncü olarak tamamlamış CATHOLIC BOY'un antrenörü Jonathan Thomas tayının o gün kü koşusunda en gerilerden gelip yakın ara dördüncü kaldığı koşusu sonrası mesafe tutacağını düşünmüş olmalı ki bir ay sonra 2 yaşlı tayların ilk uzun mesafeli koşusunda koşturdu.1850 metrelik koşuyu CATHOLIC BOY en yakın rakibinin 4,5 boy farkla önünde 1:52,50 bitiriş derecesiyle çok rahat bir birincilik elde ederek ilgililerine Kentucky Derby hayalleri kurmaya başlattı. 
 
Remsen Stakes koşusunun ikinciliği Godolphin ekürisinin grup 2 Nashua Stakes koşusu galibi bugün kü koşununda favorisi olan AVERY ISLAND'ın olurken, Fedai Kahraman'ın yetiştiriciliğini yaptığı Elmendorf Harasında yetişmiş VOUCH koşunun üçüncülüğünü elde ederken gösterişli maiden koşu birinciliği sonrası bugün kü yarışıyla ilerisi için ümit veren bir yarış koştu.
 
Antrenörlüğünü Jonathan Thomas yaptığı Manny Franco idaresinde start almış CATHOLIC BOY dördüncü koşusunda üçüncü birinciliğini alarak kariyer kazancını $314,000 dolara çıkardı. Robert La Penta'nın sahibi olduğu More Than Ready'nin tayı CATHOLIC BOY'un annesi şampiyon Bernardini'nin beş koşu koşup maiden olarak kariyerini noktalamış kızı Song of Bernadette'dir. 
 
 
 
Okunma 2584 defa