PERİ LİNA 2019 yılının ilk birinciliğini Zübeyde Hanım anısına koşulan koşuda elde etti.

        

PERİ LİNA 2019 yılının ilk birinciliğini Zübeyde Hanım anısına koşulan koşuda elde etti.

Şampiyon kısrağımız PERİ LİNA 2019 yılının ilk birinciliğini Mustafa Kemal Atatürk'ün çok kıymetli annesi Zübeyde Hanım anısına koşulan koşuda elde etti.

Ülkemizin kurucusu ve yegane lideri ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün çok kıymetli annesi Zübeyde Hanım anısına 30 Haziran 2019 Pazar günü 93. Gazi Koşusu festivalinde düzenlenen dört ve yukarı yaşlı dişi safkanların start aldığı koşu 1600 metre çim pistte koşuldu.

Şampiyon kısrağımız PERİ LİNA her zaman deklare olan iki jokeyinden birisi olan Selim Kaya idaresinde koşuda start aldı. Koşunun startıyla birlikte öne çıkan şampiyon kısrağımız PERİ LİNA açılış dört yüzünü 24.47, sekiz yüzünü 47.01 geçerek Veliefendi'nin son düzlüğünü ilk gören isim PERİ LİNA oldu.  
Koşunun son üç yüz metresi içerisinde Selim Kaya'nın teşviklerine cevap veren şampiyon kısrağımız PERİ LİNA 1:34.47 bitiriş derecesiyle 2019 yılının ilk birinciliğini böylesi önemli bir günde elde etmeyi başardı.

Antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı ekürimizin sahibi Fedai Kahraman adına koşan PERİ LİNA yirminici koşusunda dokuzuncu birinciliğini elde ederek kariyeri kazancını 3.182.929 TL'ye çıkardı.

 

Okunma 2242 defa