Ekürimiz adına 2019 yılının ilk grup koşu birinciliğini BERTHOLD kazandı.

        

Ekürimiz adına 2019 yılının ilk grup koşu birinciliğini BERTHOLD kazandı.

30 Ocak 2019 gecesi Veliefendi Hipodromunda kısa vadeli koşuyu kazanan IMPULSIVE den sonra Adana Yeşiloba Hipodromunda ekürimizin safkanı BERTHOLD grup koşu kazanarak 2019 yılına güzel başlangıcımızı devam ettiren isim oldu.

02 Şubat 2019 Cumartesi günü Adana Yeşiloba Hipodromunda yedi üç yaşlı İngiliz tayı 1400 metre kum pistte mücadele etti.

Geçtiğimiz yıl sonu itibariyle antrenör değişikliği yaşayan safkanımız BERTHOLD 2019 yılının ilk yarışında 12 Ocak 2019 günü koştuğu isimsiz açık 3 koşuyu Ahmet Çelik idaresinde ikinci tamamlamıştı, o zaman içerisinde ülke genelinde yaşanılan olumsuz hava şartlarından dolayı eksik galoplarla koşmak zorunda kalan BERTHOLD bugün kü yarışında Müslüm Çelik idaresinde startla almış olduğu liderliğini foto finişe kadar taşıyarak en yakın rakibinin 5,5 boy farkla önünde 1:27.01 bitiriş derecesiyle önümüzdeki aylarda koşmayı planladığımız yarışları için ekürimizi heycanlandıracak safkanlardan birisi oldu.

Antrenörlüğünü Tevfik Bardakçı'nın yaptığı BERTHOLD'un babası geçtiğimiz yıllarda kaybettiğimiz 2018 yılı Gazi koşusu şampiyonu HEP BERABER'inde babası olan Scream to Scream'dir. Başarılı tayımızın annesi ise Danzig'in kızı BIMINI BREEZE'dir. Bimini Breeze vermiş olduğu yavrular kupalı kısa vade koşu galibi Khor Kalba, Orange Blossom, ve Dortmunt'dur. Bimini Breeze'in bu yıl kısmetse koşacak temsilcisi ise şu günlerde Ankara'da idmanda olan şampiyon MARCAVELLY'den vermiş olduğu isimsiz erkek tayı'dır.

Okunma 2785 defa