Kahraman Stud Harası - Haberler

        

KahramanStud Yetiştirmesi TONGA'dan Güzel Bir Birincilik

KahramanStud yetiştirmesi TONGA (Rey de Cafe(USA)-Longoria(GER)) kariyerinin ikinci yarışında gösterişli sprinti ile maiden'e veda etti.

Ekürimizin şampiyon gözüyle baktığı fakat geçtiğimiz yıl grup 3 Tendürek Koşusunda yaşamış olduğu sakatlık sebebiyle yarış pistlerine bir süre uzak kalan HEADMAN ile anneden kardeş KahramanStud yetiştirmesi TONGA 13 Ekim 2018 Cumartesi günü Ankara 75. Yıl Hipodromunda katılmış olduğu 1200 metredeki maiden koşusunu son metrelerde Halis Karataş idaresinde yapmış olduğu gösterişli sprinti ile kazanarak Sami Özkan’ın sahibi olduğu Kadir Baltacı’nın özel olarak ilgilenen sahiplerini ve ekürümüze umut veren bir yarış koştu.

Henüz koşu kazanamamış on bir tayın start aldığı 1200 metre kum pistteki koşuda ilk yarışında binmiş Halis Karataş TONGA’ya deklare olmuştu. Koşunun son düzlüğüne kadar yarışının gerilerde takip eden TONGA koşunun son 300 metresinde düzlük üzerinde yapmış olduğu etkili sprintiyle son sekiz yüzünü 50,80 geçtiği koşusunu son metrelerde kazanıra giren HAWKING’in bir boy önünde 1:17.13 bitiriş derecesiyle kariyerinin ilk birinciliğine ulaştı.

 

Okunma 2562 defa