Kahraman Stud Harası

        

KING DAVID

Hat Trick  (Usa) – Storm West (Usa) / Gone West (Usa)

2009 Doğumlu Doru  -   Haraya Giriş Yılı: 2016

2020 Yılı Aşım Yeri: Şanlıurfa Aşım İstasyonu

Aşım Ücreti Canlı Tay : 5000 TL Live Foal (Canlı Tay)

KING DAVID Kariyer Kazancı: $ 455,509

 

İletişim bilgileri; ÇAPAN GÖKDEMİR - 0530 407 50 99

Email: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Sunday Silence’ın ülkemizde aşım yapmış temsilcilerinin vermiş olduğu başarılı koşucularıyla yakalamış oldukları başarılarının ışığında  2020 yılı aşım sezonunda TJK’nın Şanlıurfa aşım istasyonunda misafir aygır olarak görev yapacak Kahraman ekürisinin sahibi olduğu KING DAVID, ülke yarışlarına uyum sağlayacak koşucular vermeye aday isimdir.
 
Japon yarışçılığının ilerlemesinde ve gelişmesinde çok önemli bir rol oynayan SUNDAY SILENCE her ne kadar kariyerine Kentucky Derby birinciliğini yazdıramamış olsa da vermiş olduğu yavruları ile Japon yarışçılığına aygırların babası olarak ismini yazdırmıştır. Sunday Silence’ın temsilcilerinden yarış hayatını tamamladıktan sonra faal olarak aygırlık yapan Triple Crown sahibi Orfevre’nin babası Stay Gold, Dubai World Cup koşusu galibi Victoire Pisa’nın babası Neo’s Universe, ve Dünya yarışçılığın imparatoru Coolmore’ın sahibi olduğu muhteşem GALILEO’nun tahtını sallayan Deep Impact ilk anda KING DAVID ile aynı kan hattına sahip isimler olarak sayabileceğimiz başarılı aygırlardır.
 
Bir başka önemli bilgi ise; Ülkemizde kısa dönem aygırlık kariyeri olmasına rağmen, Türkiye’nin  en önemli koşusu Türk yarışçılığının Derbisi, GAZİ koşusunu kazanmayı başarmış iki yavru vermiş, iki yaşlılığında Avrupa’da yılın iki yaşlı dişi tayı seçilmiş, 2008 yılında İngiltere Diş Tay Deneme koşusunu kazanmış NATAGORA ile adından bahsettiren ülkemizde beş temsilcisinin altı sıfırlı rakam sınırını aşmış toplamda 79 temsilcisinin yüz bin Türk Lirası sınırını geçtiği DIVINE LIGHT aygırımız KING DAVID in başarılı olacağının en önemli detayıdır.
 
Geçtiğimiz yıl koşan iki yaşlı taylarıyla Fransa’da 2017 yılını ikinci olarak tamamlamış, 2018 yılında üç yaşlı taylar kategorisinde on yedinci sırada tamamlamak üzere olan 2018 yılında 30,000 Euro bedelle aşım yapmış DABIRSIM ülke yetiştiricimiz için neden KING DAVID’i seçmeleri gerektiğine güzel bir başka örnektir.
 
Hat Trick aygırlık kariyerinde özellikle vermiş olduğu yavrularının iki yaşlı tay kategorisinde grup/stakes koşu kazanma başarıları KING DAVID için çok önemli bir detaydır.

 

KİNG DAVİD PEDİGREE

 

HAT TRICK PEDİGREE

 

Fransa’da 2017 yılında first crop (ilk jenerasyon) aygırlar içerisinde DABIRSIM ilk sırada birinci

 

 

 

KING DAVID

 

 

KING DAVID G1 YARIŞI VİDEO

 

Genel Bilgiler
ADI: KING DAVID
CİNSİ: AYGIR
ANASI: STORM WEST
BABASI: HAT TRICK
DONU: DORU
DOĞUM TARİHİ: 2009
HARAYA GİRİŞ: 2016
AŞIM ÜCRETİ: 5.000 TL CANLI TAY
AŞIM YERİ: 2020 - Şanlıurfa Aşım İstasyonu