Dünya Gıda Günü koşusunu ekürimizin kısrağı MONSHAU kazandı.

        

Dünya Gıda Günü koşusunu ekürimizin kısrağı MONSHAU kazandı.

Ankara 75. yıl Hipodromunda 18 Ekim 2018 Perşembe günü düzenlenen 2 yaşlı dişi tayların katıldığı toplam ikramiyesi 125,800TL'lik 1400 metre çim pistte koşulan KV-7 Dünya Gıda Günü koşusunu ekürimizin safkanı MONSHAU kazandı.

 

Antrenörlüğünü İbrahim Çak'ın yaptığı Sanem Kahraman'ın sahibi olduğu MONSHAU maiden'e veda ettiği jokeyi Halis Karataş idaresinde son düzlüğe öndeki rakiplerinin arkasında dönüp bir ara yol bulamama durumuna düşse de Türkiye'nin faal en başarılı jokeyi Halis Karataş koşunun son 300 metresinde kısrağını düzeltip gerekli komutu vererek dışından gelen koşuyu ikinci tamamlamış LUCKY FOOT ile birlikte yapmış olduğu etkili sprintini foto finişe yakın lehine çevirerek 1:26.81 bitiriş derecesiyle kariyerinin ilk kupalı koşusunu kazanmayı başardı.

 

 

2015 yılında Keeneland Kasım ayı gebe kısrak ve tay satışlarında muhteşem DYNAFORMER'ın grup 3 koşu galibi temsilcisi TEMPLE CITY'den gebe olarak 11.000 dolar ödenerek Fedai Kahraman tarafından satın alınmış ARMARANTE'nin Türkiye'de koşan ilk temsilcisi MONSHAU performansıyla ekürimizin ilerisi için heyecan yarattıran isim olmuştur.

Koşu ardından düzenlenen törende, koşuyu kazanan atın sahibi adına tayın Antrenörü İbrahim Çak'a plaketini, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü Avrupa ve Orta Asya Bölgesel Temsilcisi ve FAO Genel Direktör Yardımcısı Vladimir Rakhmanin verdi.

 

 

 

Okunma 2690 defa