VARANEFE ikinci kez iki dönemeçli yarışı kazanarak ekürimize GAZİ koşumuz için ümit verdi.

        

VARANEFE ikinci kez iki dönemeçli yarışı kazanarak ekürimize GAZİ koşumuz için ümit verdi.

Bu yıl sekizincisi düzenlenen Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü koşusu Ankara 75. yıl Hipodromunda 21 Mayıs 2019 günü 2200 metre çim pistte koşuldu. Toplam ikramiyesi 103.700TL'lık erkek taylara ait koşuya 11 safkan katıldı.
 
 
Ekürimiz adına Halis Karataş idaresinde koşuya katılan VARAN EFE koşuya gerilerde başladı. Karşı düzlük üzerinde öne doğru yavaşça gelen VARAN EFE son düzlüğe çıkılırken öndeki üç rakibinin arkasından yapmış olduğu etkili sprintiyle koşunun son iki yüz metresinde önde boşta kalarak en yakın rakibi Salazar'ın yaklaşık 3,5 boy farkla önünde kariyerinin ikinci birinciliğini alırken koşunun bitiriş derecesi 2:18.03 oldu.
 
 
Antrenörlüğünü Eser Yeşil'in yaptığı Veysel Kahraman'ın formasını taşıyan VARAN EFE nin  babası bir çok grup 1 koşu kazanmış Kanada'da 2009 yılında yılın atı seçilmiş şampiyon Champs Elysees'dir. Fransa'da start almış maiden koşu birinciliği bulunmayan Aurore Boreale ise tayımız Varan Efe'nin annesi'dir.
 
 
Koşu sonrası Halis Karataş'ın iki dönemeçli koşular için olumlu paylaşımlar yaptığı tayımız VARAN EFE'nin bir sonraki koşusuna antrenörümüz Eser Yeşil ile yapılacak ortak görüşmelerde karar verilecektir.
 
 
Şampiyon HEP BERABER ile 2018 yılında GAZİ koşu sevincini yaşamış ekürimiz için kim bilir belki de 2019 yılı GAZİ koşusu için yeni heyecanımız VARAN EFE olacaktır?
 
 
 
Okunma 2866 defa