Santalin Koşusunda Peri Lina Dejavu Yaşattı.

        

Santalin Koşusunda Peri Lina Dejavu Yaşattı.

Ekürimizin kır prensesi,şampiyonumuz PERİ LİNA, bu yıl ülkemizi Dubai’de temsil ettiği koşusu sonrası Türkiye’de katılmış olduğu üçüncü koşusu olan yetiştiricilik ve at Sahibi primleri de dahil olmak üzere toplam ikramiyesi 488.538TL'lik Dişi safkanlara ait 2400 metre çim pistte koşulan (Açık 2) SANTALİN koşusunu  başarılı jokeyimiz Selim Kaya idaresinde 2:28.00 bitiriş derecesiyle kazanmayı başardı.

2018 yılında da koşulan bu koşuyu tıpkı bugün olduğu gibi başarılı kısrak BLACK CHINESE in uzak farkla önünde bitirmiş şampiyonumuz her ne kadar foto finişe rakibine yakın bitiriş şansı vermiş olsada kendinden emin adımlarla foto finişi geçerek kariyerinin yirmi birinci koşusunda onuncu birinciliğini elde edip kariyer kazancını 3,412,829 TL'ye çıkardı.

2015 yılında Arqana Satışlarında Fedai Kahraman tarafından gebe olarak 5,000 Euro bedelle satın alınan PERİ LİNA’nın annesi EFISIA’nın üç yaşındaki tayı ekürimiz adına Bursa da yavaş yavaş gerçek gücünü göstereceği yarışlarına doğru hazırlıklarına devam eden SILK ROAD ile henüz yarış koşamadığımız iki yaşlı tayı Kar Tanesi Elazığ da idmanlarına devam etmektedir. Şampiyon kısrağımız PERİLİNA'nın annesi EFISIA 2019 yılındaki aşım sezonunda Türkiye’nin günümüzdeki Şampiyon aygırı Victory Gallop’u ziyaret etmiş ve gebelik neticesi beklenmektedir.

Koşu sonrası şampiyonumuzun antrenörü Eser Yeşil bir sonraki koşusu için kısrağımız ne zaman  hazır olursa o zaman koşacağını koşu sonrası açıkladı.

 

 

Okunma 1056 defa